Gry oficjalnie zostały uznane za sztukę

Na razie tylko w USA, jednak jest to objaw pozytywnego trendu, który daje się obserwować już od jakiegoś czasu. Jakie ma to przełożenie na codzienność ogółu graczy?

(Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Patrick Hoesly)
(Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Patrick Hoesly)
Piotr Dopart

Na razie tylko w USA, jednak jest to objaw pozytywnego trendu, który daje się obserwować już od jakiegoś czasu. Jakie ma to przełożenie na codzienność ogółu graczy?

Bardzo praktyczne - dzięki oficjalnemu uznaniu interaktywnej rozrywki za dziedzinę sztuki gry mogą być brane pod uwagę w staraniu się o rządowe dofinansowania i granty. Oznacza to, że może powstawać więcej lepszych gier. Decyzją National Endowment for the Arts kategoria konkursu stypendialnego tej organizacji, "Arts On Radio And Television" (Sztuka w radio i telewizji), została przemianowana na "Arts In Media" (Sztuka w mediach). Obejmuje teraz znacznie szerszy zakres środków wyrazu, w tym nowe media, także interaktywne:

Wśród projektów znaleźć się mogą (...) wieloczęściowe webisode'y (...); i interaktywne gry.

W Polsce jeszcze nie zanosi się na aż taki skok mentalnościowy, a gry zapewne jeszcze długo pozostaną dla większości opinii publicznej dziełami Szatana, choć widoczne są już pierwsze zmiany w myśleniu. Pozostaje teraz trzymać kciuki i cierpliwie czekać - kto wie, może rodzime autorytety również uznają prawo nowoczesnych technologii do wzbudzania emocji typowych dla wyższych form sztuki.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.