Gry rodem z "Raportu Mniejszości" [wideo]

Rozwój gier nieco zwolnił obroty z powodu osiągnięcia niemal maksymalnej wydajności układów krzemowych. W takim razie trzeba tworzyć takie interfejsy, które zwrócą uwagę gracza na coś zupełnie nowego.

gry
gry
Marcin Krzewicki

Rozwój gier nieco zwolnił obroty z powodu osiągnięcia niemal maksymalnej wydajności układów krzemowych. W takim razie trzeba tworzyć takie interfejsy, które zwrócą uwagę gracza na coś zupełnie nowego.

Przykładem tego może być nowy system sterowania, który do złudzenia może przypominać panel, przy którym pracował Tom Cruise w filmie "Raport Mniejszości". Tak naprawdę jest to trójwymiarowy system multitouch, który nie wymaga żadnego fizycznego kontaktu z użytkownikiem.

System ten rozpoznaje nie tylko dłonie jako całość, ale również poszczególne palce. Dzięki zastosowaniu wydajnej kamery, która błyskawicznie przesyła do komputera wszystkie informacje na temat ruchu dłoni i palców, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych rękawic. Ktoś może powiedzieć, że najnowsza odsłona Xboksa 360 oferuje już takie możliwości. Ale czy 360-tka rozpozna delikatne gesty dłoni i wskazania palcami? No właśnie w tym sęk, że nie. Zobaczcie jak działa prototypowy system bezdotykowego, trójwymiarowego sterowania o roboczej nazwie "FIT".

3D Multi-touch Prototype for Augmented and Virtual Reality

Źródło: geeky-gadgets

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.