H2POD - znacznie więcej niż tylko zbiornik na wodę (wideo)

Podstawowym zadaniem H2POD-a jest magazynować wodę.

H2POD - znacznie więcej niż tylko zbiornik na wodę (wideo)
Katarzyna Kieś

Kreatywność twórców tego zbiornika poszła jednak dalej, niż można by sądzić po mało interesującym kształcie urządzenia. I tak H2POD może stać się niezłym narzędziem w rękach speców od reklamy i marketingu oraz drogowców. Zwyczajny Kowalski również może skorzystać z zalet tego konceptu.

Podstawowym zadaniem H2POD-a jest magazynować wodę.

Kreatywność twórców tego zbiornika poszła jednak dalej, niż można by sądzić po mało interesującym kształcie urządzenia. I tak H2POD może stać się niezłym narzędziem w rękach speców od reklamy i marketingu oraz drogowców. Zwyczajny Kowalski również może skorzystać z zalet tego konceptu.

Chociażby dlatego, że będzie mógł przysiąść na tym dziwnym pojemniku na wodę.

Zacznijmy jednak od zadania podstawowego, dla którego powstał H2POD: magazynowania wody i powolnego oddawania jej do gleby. W pojemniku, który mógłby być wykorzystany do nawadniania ziemi w parkach lub na terenach zagrożonych suszą, może zmieścić się ok.  500 litrów życiodajnej cieczy. Woda trafiałaby do gleby przez dwa otwory umieszczone w dolnej części konstrukcji. Wypływałaby na tyle wolno, że ciągłe nawadnianie, w czasie którego zużyty zostałby cały jej zapas zmagazynowany w rezerwuarze, trwałoby 48 godzin.

Wypełniony wodą zbiornik mógłby służyć też jako bariera drogowa lub ograniczenie dla tłumu w przypadku imprez masowych - na filmie poniżej możecie zobaczyć, że wykorzystanie H2PODa w tym celu ułatwia jego lekko zakrzywiony kształt.

A jako że w obecnych czasach żadna impreza nie może obyć się bez oprawy reklamowej, w górnej części H2PODa przewidziano miejsce na umieszczenie banneru.

Do wymienionych wyżej zalet pojemnika należy jeszcze dorzucić i tę, która tłumaczy, dlaczego informacja o H2PODzie trafiła na Ekoblogię: pojemnik wykonany byłby w całości z tworzyw pochodzących z recyklingu, a do jego produkcji wykorzystano by tylko tyle syntetyków, ile było konieczne - co w praktyce oznaczać miałoby podobno  połowę mniej zużytych tworzyw sztucznych, niżeli w przypadku wytwarzania tradycyjnych plastikowych barier drogowych.

CobaltNiche - Industrial Design - Citywide H2Pod Urban Watering System

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.