HackAlert: Nowy sposób na zabezpieczanie sieciowych aplikacji przed wirusami

Użytkownicy komputerów mają do dyspozycji setki programów antywirusowych, zapór ogniowych czy aplikacji do usuwania robaków. Jednocześnie wybór narzędzi do ochrony usług sieciowych nadal jest ograniczony.

Untitled-1
Untitled-1
Andrzej Biernacki

Użytkownicy komputerów mają do dyspozycji setki programów antywirusowych, zapór ogniowych czy aplikacji do usuwania robaków. Jednocześnie wybór narzędzi do ochrony usług sieciowych nadal jest ograniczony.

Najnowsza oferta w tym segmencie to HackAlert firmy Armorize. Jest to sieciowy program do usuwania złośliwego oprogramowania, który analizuje inne aplikacje webowe.

Usługa nie wymaga instalowania na twardym dysku komputera. Działa na linii serwer-serwer. Dostarcza użytkownikowi alerty za każdym razem, gdy dojdzie do przejęcia monitorowanej strony internetowej.

HackAlert analizuje nie tylko aplikacje sieciowe, ale również blogi czy inne serwisy WWW. Wystarczy podać link. Program wyszczególni wszystkie zagrożenia i ustali ich lokalizacje.

Oczywiście usługi webowe są znacznie mniej narażone na zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem niż prywatne komputery. Firmy dbają o aktualizowanie oprogramowania, regularnie wykonują własne skany.

Czasami użytkownik chce jednak skorzystać z niezaufanej aplikacji. Sprawdzić, czy jego prywatne dane nie zostaną skradzione. Wtedy narzędzie w rodzaju HackAlertu może być bardzo przydatne.

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.