HD8000 i HD9000 - dwa polskie tunery satelitarne Manty

HD8000 i HD9000 - dwa polskie tunery satelitarne Manty13.12.2011 20:16
Manta HD9000 (fot. Manta)
Manta HD9000 (fot. Manta)
Kamil Homziak

Nie każdy ma dostęp do kablówki, choćby nawet chciał, a wtedy często jedynym wyjściem pozostaje telewizja z kosmosu. W jej odbiorze pomogą dwa nowe tunery produkcji Manta Multimedia.

Nie każdy ma dostęp do kablówki, choćby nawet chciał, a wtedy często jedynym wyjściem pozostaje telewizja z kosmosu. W jej odbiorze pomogą dwa nowe tunery produkcji Manta Multimedia.

W skład nowej linii wchodzą tunery Manta HD8000 i Manta HD9000. Każdy z nich jest zdolny odtwarzać obraz 1080p poprzez złącze HDMI w wersji 1.3, a także dźwięk Dolby 5.1 (również poprzez HDMI). Manta HD8000 i HD9000 umożliwiają także nagrywanie dowolnego programu albo filmu, zaś funkcja automatycznego timeshift oraz przewijania nagranego materiału ułatwią jego przeglądanie.

Wraz z nowymi tunerami debiutuje też nowy intuicyjny, przejrzysty, wielojęzyczny interfejs menu w jakości HD. Obydwa odbiorniki mają wbudowaną fabryczną listę polskich kanałów dostępnych z satelity Hotbird, co ułatwi szybkie uruchomienie urządzenia nawet mało zaawansowanym użytkownikom.

W tunerze Manta HD8000 informacje o numerze oglądanego kanału wyświetlane są za pomocą cyfrowego, 7-segmentowego wyświetlacza LED, natomiast w HD9000 – za pomocą 12-pozycyjnego wyświetlacza alfanumerycznego VFD, który pokaże nie tylko numer kanału, ale również jego nazwę. Wyświetlacz poda też graficzną informację o stanie zapełnienia dysku i aktywnych funkcjach nagrywania czy timeshift.

Manta HD8000 (fot. Manta)
Manta HD8000 (fot. Manta)

Kolejna różnica między nowymi tunerami to drugie gniazdo czytnika kart kodowych umieszczone z tyłu tunera HD8000 (HD9000 ma oba gniazda z przodu obudowy) oraz dodatkowe 2 gniazda SCART umieszczone na tylnym panelu HD9000. Oba tunery mają gniazda USB z tyłu i z przodu obudowy oraz gniazdo e-SATA z tyłu. Dzięki nim można łatwo podłączyć pamięć masową w postaci twardego dysku lub przenośnej pamięci typu flash. Nie ma też problemu z odtwarzaniem filmów XViD z napisami w formacie .txt oraz plików MKV z napisami .srt.

Na papierze wszystko wygląda obiecująco. W praktyce wyrok wydadzą klienci, którzy skuszą się na produkt rodzimej marki (choć nie produkowany w Polsce). Niestety, producent nie podał sugerowanych cen detalicznych, ale Manta znana jest z tego, że jej produkty są bardzo konkurencyjne cenowo.

Źródło: inf. prasowa

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)