Helikopter niczym transformer? To nie fikcja!

Amerykańska firma AVX Aircraft Company postanowiła odmienić wizerunek śmigłowca. Inżynierowie pracują właśnie nad maszyną, którą w kilka minut się ze śmigłowca w prawdziwy wóz bojowy.

Helikopter niczym transformer? To nie fikcja!
Paweł Żmuda

Amerykańska firma AVX Aircraft Company postanowiła odmienić wizerunek śmigłowca. Inżynierowie pracują właśnie nad maszyną, którą w kilka minut się ze śmigłowca w prawdziwy wóz bojowy.

AVX TX będzie czteroosobowym śmigłowcem mogącym osiągać prędkość około 200 kilometrów na godzinę, jednak jego główną zaletą będzie możliwość zamienienia go w pojazd opancerzony. Po zdemontowaniu wirników, TX stanie się pojazdem poruszającym się po lądzie z prędkością do 140 kilometrów na godzinę.

Konstruktorzy chwalą się, że ich projekt może całkowicie zrewolucjonizować armię. Do latania niezwykłą maszyną nie będą potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia, tym samym nawet żołnierze nie posiadający licencji pilota będą mogli usiąść za sterami.

Pierwszy latający prototyp AVX TX ma być gotowy w ciągu najbliższych lat. Później wszystko zależeć będzie już od kierownictwa amerykańskiej armii. Ciekawe, czy sprzęt trafi na pole walki w Afganistanie. Chyba, że do tego czasu wojna się już zakończy?

Źródło: avxaircraft

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.