Historia Mortal Kombat w pigułce [wideo]

Strona arhn.eu przygotowała kolejną historię wielkiej serii gier wideo w pigułce – tym razem padło na bardzo popularne Mortal Kombat. Smocza Seria kryje w sobie wiele tajemnic i ciekawostek, o czym przekonacie się oglądając film.

Historia Mortal Kombat w pigułce [wideo]
Piotr Rusewicz

Strona arhn.eu przygotowała kolejną historię wielkiej serii gier wideo w pigułce – tym razem padło na bardzo popularne Mortal Kombat. Smocza Seria kryje w sobie wiele tajemnic i ciekawostek, o czym przekonacie się oglądając film.

Cytując za autorami: „Przedstawiamy wam serię Mortal Kombat, jedną z najpopularniejszych marek świata wideogrowych bijatyk. W części pierwszej zajmiemy się genezą serii oraz pierwszym, kultowym tytułem automatowym i jego domowymi portami.”

Mortal Kombat... w pigułce - Część 1 - Geneza

Pierwszy Mortal Kombat to gra przełomowa – i zasadniczo pierwszy zachodni konkurent dla japońskich bijatyk, który poszedł zupełnie inną drogą niż Street Fighter II, co zaowocowało własnym stylem, systemem walki i sporą ilością ciekawych rozwiązań. Chociaż dziś preferuję wschodnie bijatyki, to był taki okres w moim życiu, w którym jedyną grą, jaką katowałem był Mortal Kombat 2 – w wersjach na konsole, na komputery, na automaty. Klimat wielkiego turnieju, wspaniała jak na tamte czasy grafika oraz brutalność gry przyciągały mnie do monitora na długie godziny.

O Smoczej Serii jest co mówić i co pisać – przejście w 3D, problemy z MK Trilogy, interesująca historia Armagedonu przedstawiona w średniej grze, niewypuszczone odsłony, czy tragiczny PSXowy Special Force. Seria miała wielkie wzloty i upadki, była powodem licznych kontrowersji i walki o klienta. Najnowsza część, wydana po kilku mniej udanych edycjach (okej – więcej niż kilku) przywróciła moje zainteresowanie marką. Ale to już nie to samo – w końcu brakuje 2D i teraz już krew nie robi takiego wrażenia ;). Świetny filmik, czekam na więcej.

Źródło: http://arhn.eu/

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.