HP oraz Dr. Dre przełamują barierę dźwięku w notebookach

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa HP, na której zaprezentowano nową technologię produkcji dźwięku w notebookach - BEATS Audio. Będąc fascynatem wysokiej jakości dźwięku, postanowiłem wybrać się na prezentację i osobiście wsłuchać się w BEATS.

HP oraz Dr. Dre przełamują barierę dźwięku w notebookach
Mariusz Kamiński

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa HP, na której zaprezentowano nową technologię produkcji dźwięku w notebookach - BEATS Audio. Będąc fascynatem wysokiej jakości dźwięku, postanowiłem wybrać się na prezentację i osobiście wsłuchać się w BEATS.

Spotkanie miało miejsce w niewielkim studiu nagraniowym, gdzie miałem okazję poznać nie tylko nową technologię HP, ale także dowiedzieć się o całkowitym odświeżeniu linii notebooków produkowanej przez tą firmę. Obie linie, konsumencka i biznesowa, przejdą całościowy lifting technologiczny/materiałowy/wizualny oraz, z perspektywy konferencji, dźwiękowy. Więc czym jest BEATS Audio?

Układy dźwiękowe oraz głośniki w notebookach to najczęściej prowizorki, które bardziej mają generować dźwięk, niż starać się połechtać muzyczną wrażliwość użytkownika. BEATS Audio ma to zmienić. Nowy układ HP powstał przy współpracy z Dr. Dre. Trudno powiedzieć, na czym ta współpraca miała polegać (mimo presspaków), ale fakty już są znane: Chip oparty jest na nowej generacji wzmacniaczu, całość znajduje się na zupełnie oddzielnej płytce i jest solidnie ekranowana, a złącze słuchawkowe nie zawiera żadnych elementów metalowych. Co więcej, w notebookach zastosowane nowe głośniki, w tym trójdrożny subwoofer. Całość, jak na niewielkiego gabarytowo notebooka, daje naprawdę sporego kopa.

Obraz
© [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/05/27/hporazdrdreprzelamujabarieredzwiekuwnotebookach/img_02932)

Jak przyznał Blady Kris, który dał za pomocą nowego HP Envy popis swoich beatboxowych talentów, trzeba ściszać muzykę, aby z kimś porozmawiać.

Niejako obok układu dźwiękowego zaprezentowano nową linię słuchawek spod znaku BEATS Audio. Niestety, niewiele da się o nich powiedzieć do czasu solidnego testu odsłuchowego. Przyznam, że po odpowiedniej kalibracji korektora ich potencjał był więcej niż zadowalający.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.