Hub USB z dodatkowymi włącznikami - genialne i proste rozwiązanie

Hub USB
Hub USB
Marcin Krzewicki

03.08.2010 21:00

To koniec żonglerki pamięciami, odtwarzaczami i innymi urządzeniami działającymi na portach USB. Nowy hub ułatwi życie każdej osobie na co dzień korzystającej z komputera.

To koniec żonglerki pamięciami, odtwarzaczami i innymi urządzeniami działającymi na portach USB. Nowy hub ułatwi życie każdej osobie na co dzień korzystającej z komputera.

Nie zwykłem pisać o prostej i w ogólnie znanej elektronice, ale tym razem to wyjątek od reguły. Jest nim konkretnie Hub USB z dedykowanymi włącznikami dla każdego z portów. Przeciętny, mało doświadczony użytkownik komputera korzysta z najwyżej trzech portów USB. Aby tego dokonać wystarczy, że podepnie klawiaturę, mysz i odtwarzacz mp3. A co z tymi, którzy przez złącze USB podepną dodatkowo kamerę internetową, drukarkę, skaner, czytniki pamięci, bluetooth, aparat i kilka innych drobiazgów? Wtedy zaczyna się żonglowanie dodatkowymi kablami, a czasami nawet ręczne kasowanie zawartości folderu "temp" w systemach Windows.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/Hub2.jpg)

Dlaczego? Zdarza się, że podpięcie zbyt wielu urządzeń (oraz rozgałęźników, czyli Hubów) na złączach USB powoduje spowolnienie szybkości transferu plików. Bywa również tak, że dowolne urządzenie działające przez komunikację z portem USB nie jest widoczne w systemie. Na pewno rozumieją to Ci, którzy nie raz dostawali białej gorączki podczas diagnozowania problemu takiego połączenia.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/Hub.jpg)

Najprostszym rozwiązaniem takiego kłopotu jest zainstalowania Huba USB, który posiada dedykowane włączniki osobno dla każdego z portów. Tym sposobem wszystkie urządzenia mogą być cały czas podłączone do komputera, nie będą na darmo zużywały energii i nie spowolnią szybkości transmisji odczytu i zapisu danych.

Gadżet ułatwiający życie osobom, które na co dzień korzystają z komputera, dostępny jest dwóch wersjach, ale można go kupić tylko w Japonii. Każdy z modeli ma odpowiednio 4 oraz 7 dodatkowych portów USB z dedykowanymi włącznikami. Pierwsza, a zarazem mniejsza wersja kosztuje około 124 złote, a większa aż 330 złotych. Jest to dość wygórowana cena, szczególnie jak na zwykły HUB, który posiada tylko dodatkowe włączniki. Podejrzewam jednak, że każdy majsterkowicz łatwo, szybko i samodzielnie zmontuje takie urządzenie w domowym zaciszu.

Źródło: geeky-gadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)