Intel bierze się za zmywanie garów [wideo]

Intel zaprzągł swoich programistów do współpracy z Quality of Life Technology Center oraz Carnegie Mellon University po to, aby stworzyć profesjonalnego robota do wyrzucania śmieci i nie tylko.

Robot
Robot
Marcin Krzewicki

02.07.2010 | aktual.: 11.03.2022 14:14

Intel zaprzągł swoich programistów do współpracy z Quality of Life Technology Center oraz Carnegie Mellon University po to, aby stworzyć profesjonalnego robota do wyrzucania śmieci i nie tylko.

Współpraca Intela, centrum rozwoju jakości technologii i uniwersytetu zaowocowała "narodzinami" nowego, w połowie sprawnego robota, który będzie za nas krzątał się po kuchni. Dlaczego maszyna nie jest w pełni sprawna? Ponieważ w czasie przeprowadzania prezentacji robota programiści mieli sporo pracy z debugowaniem oprogramowania, które odpowiedzialne jest za przeprowadzanie takich prostych czynności jak podnoszenie, czy wyrzucanie butelki do kosza.

Autonomiczny sprzątacz nazywa się HERB (Home Exploring Robot Butler). W skrócie oznacza to domowego robota - lokaja. Zmechanizowany pomocnik na razie nie oszałamia ani zwinnością, ani możliwościami. Intel zapowiedział, że będzie uparcie dążył do tego, aby jego najnowsze dziecko poruszało się sprawnie i mogło szorować garnki, segregować śmieci i obsługiwać różne sprzęty znajdujące się w każdej kuchni.

Czyżby Intel chciał "przeprowadzić się" z domowych komputerów do kuchni? Podejrzewam, że za kilka lub kilkanaście lat na rynku pojawią się podobne roboty, które będą produkowane przez różne firmy. Producent procesorów prawdopodobnie już teraz chce "wgryźć" się w temat, aby w przyszłości mieć zagwarantowaną pozycję głównego dostawcy jednostek obliczeniowych do autonomicznych sprzątaczy. Gdzie te czasy, kiedy po domostwach krzątały się śliczne pokojówki Homo sapiens, no pytam się gdzie?

Źródło: fastcompany

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.