Idziesz na koncert? To może być sprzęt dla ciebie

Sennheiser SoundProtex
Sennheiser SoundProtex
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | dominika zajac

30.05.2023 16:58

Wkładasz je w uszy na czas słuchania muzyki i nie są to słuchawki. Sennheiser przygotował specjalne rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu osobom, które regularnie jeżdżą na koncerty. SoundProtex to zatyczki, które mają chronić słuch.

Sennheiser stworzył nowy produkt, który docenić powinny te osoby, które regularnie bywają na koncertach. Głośna muzyka to niepowtarzalne wrażenia, ale jednocześnie zagrożenie dla naszego słuchu. Im bliżej sceny się znajdujemy, tym większe wyzwanie stanowi to dla naszych uszu. Jak uporać się z hałasem?

Standardowe stopery mogą nie zdać egzaminu. Mogą one powodować bowiem wrażenie, że słuchamy muzyki "pod wodą". Zniekształcenie dźwięków jest często istotne i uniemożliwia czerpanie pełni przyjemności z koncertu. Z tego względu powstały zatyczki przeciwhałasowe, które mają nie wpływać negatywnie na jakość muzyki na żywo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sennheiser wypuszcza na rynek dwa warianty stoperów - SoundProtex i SoundProtex Plus. Zatyczki bazują na technologii filtrów membranowych, co pozwala użytkownikom na cieszenie się zrównoważonym brzmieniem w pełnym zakresie częstotliwości. Docierający w ten sposób dźwięk ma być szczegółowy, a przy tym nie powodować zagrożenia uszkodzenia słuchu.

Filtry w SoundProtex zmniejszają ciśnienie akustyczne docierające do ucha, obniżając przy tym potencjalnie szkodliwy poziom głośności, co z kolei pozwala na dłuższe słuchanie muzyki bez uszkodzenia słuchu - hałas o natężeniu powyżej 100dB przez ponad 15 minut może nieść za sobą negatywne konsekwencje.

SoundProtex
SoundProtex© Licencjodawca

Filtry stosowane w SoundProtex mają doprowadzać do uszu zrównoważony dźwięk. Dostrojona membrana i siatka tłumiąca dźwięk redukują zarówno wysokie, jak i niskie częstotliwości. Dzięki odpowiednio dużej przepuszczalności wysokich częstotliwości użytkownik ma być ponoć w stanie prowadzić normalne rozmowy z innymi uczestnikami koncertu.

Jak czytamy w oficjalnej informacji, zatyczki SoundProtex mają też dobrze sprawdzać się w innych warunkach, m.in. w trakcie pracy, by odizolować się od większości dźwięków współpracowników. Te zatyczki wielokrotnego użytku są w stanie też zaoferować całkowitą ciszę - w tym celu należy zastosować dołączony do zestawu filtr, który całkowicie blokuje dźwięk.

Sound Protex a SoundProtex Plus

W porównaniu do zestawu SoundProtex SoundProtex Plus oferuje dwa dodatkowe filtry akustyczne, dzięki czemu użytkownik ma mieć możliwość dostosowania poziomu tłumienia hałasu do swoich potrzeb. Jeśli chodzi zaś o cenę zestawów - Sennheiser SoundProtex będzie kosztować 189 zł, a SoundProtex Plus - 369 zł.

Karol Kołtowski, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)