iFling - wyrzutnia granatów przyszłości? [wideo]

Oto ciekawy przykład zastosowania technologii, znanej z Segwaya. Niewielki robot potrafi świetnie utrzymywać równowagę i działa niczym wyrzutnia piłeczek. Do czego można wykorzystać taki wynalazek?

iFling
iFling
Grzegorz Nowak

13.11.2011 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oto ciekawy przykład zastosowania technologii, znanej z Segwaya. Niewielki robot potrafi świetnie utrzymywać równowagę i działa niczym wyrzutnia piłeczek. Do czego można wykorzystać taki wynalazek?

Z wyglądu iFling rzeczywiście przypomina miniaturowego Segwaya. Robot potrafi utrzymać równowagę i balansować tak samo dobrze jak jego większy brat, jest też niezwykle szybki i zwinny. Jego zadaniem jest jednak wyrzucanie piłeczek niczym katapulta lub zawodnik grający w pelotę. Na razie jednak radzi sobie jedynie z piłeczkami pingpongowymi.

Ciekawie rozwiązano sposób w jaki iFling podnosi leżące na ziemi piłeczki. Przy każdym kole znajduje się szczelina, w którą wpada piłka, a następnie zostaje podana bezpośrednio do wyrzutni. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego mają nadzieję, że w przyszłości ich roboty będą mogły razem grać - podając sobie piłkę.

Myślę jednak, że dla takiej technologii znajdzie się znacznie więcej ciekawszych zastosowań. Być może w przyszłości nie będą już potrzebni zbieracze piłek podczas meczów tenisa, a na polu bitwy militarna wersja iFlinga z łatwością odrzuci granat w stronę przeciwnika. Poniżej możecie zobaczyć w jaki sposób naukowcy prezentują swój wynalazek.

iFling v2 & v3 Improved.m4v

Źródło: gizmodo.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.