SilentiumPC Alea S25W i S35W: dwa nowe modele obudów komputerowych w kształcie kostki

SilentiumPC Alea S25W i S35W: dwa nowe modele obudów komputerowych w kształcie kostki

SilentiumPC Alea S25W i S35W: dwa nowe modele obudów komputerowych w kształcie kostki
Jarosław Balcerzak
07.09.2016 08:34, aktualizacja: 10.03.2022 09:24

Po niemal 2 latach obecności na rynku, obudowa SilentiumPC Alea M50 doczekała się następców. Nowe modele kontynuują idee oszczędności miejsca i poziomego montażu płyt głównych. Czy ich możliwości dorównują poprzednikowi?

Wizualny lifting sprawdzonego produktu

Obecna niemal od dwóch lat Alea M50 została wykonana w dość ubogiej stylistyce, co postanowiono zmienić. Nowe modele zyskały bardziej jednolitą formę, zaokrąglone krawędzie i narożniki, zmniejszono także rozmiar okien, które w poprzedniku niepotrzebnie odsłaniały komorę zasilacza oraz okablowania.

Zmianom szczęśliwie nie uległy największe atuty tej formy obudowy: kompaktowe gabaryty, poziomy montaż płyt głównych, możliwość stosowania długich kart graficznych i bardzo wysokiego chłodzenia procesora. Konstrukcja nadal jest dwukomorowa, a więc zasilacz i dyski pozostają na dole a pozostałe podzespoły oraz napęd optyczny - u góry.

SilentiumPC Alea S25W
SilentiumPC Alea S25W

Ubytek w chłodzeniu i brak napędu

W obu obudowach można zastosować klasyczny zasilacz ATX, dowolną płytę miniITX lub microATX, chłodzenie CPU do 185 cm, kartę graficzną do 30 cm oraz do 4 dysków twardych. Na front panelu znalazł się ten sam komplet złącz: dwa USB 3.0, jedno USB 2.0, słuchawkowy oraz mikrofonowy audio jack oraz czytnik kart SD / microSD.

Podobnie jak w modelu M50, tutaj także z obudową otrzymujemy jeden wentylator 20 cm (przód) oraz jeden 12 cm (tył), jednak możliwości rozbudowy chłodzenia są mniejsze. Górny panel, który w poprzedniku oferował miejsce na dwa wentylatory 12 / 14 cm, zastąpiono oknem (S25W) lub stalową siatką (S35W). Kolejnym ubytkiem jest utrata zatoki na montaż napędu optycznego.

SilentiumPC Alea S35W
SilentiumPC Alea S35W

Ta sama seria, nieco inne przeznaczenie

Nie zabrakło pomniejszych, a wciąż przydatnych usprawnień pokroju konstrukcji ułatwiającej organizację okablowania czy specjalnych przepustów na układ chłodzenia wodnego. SilentiumPC przyzwyczaił już klientów do oferowania obudów naprawdę wszechstronnych i udogodnień montażowych jest naprawdę sporo.

Seria Alea jest niezwykle specyficzna i kierowana do tych użytkowników, którzy cenią sobie niewielkie, świetnie wyglądające obudowy, do których w każdej chwili można uzyskać wygodny dostęp. Nowe modele wpisują się w ten trend, choć w przeciwieństwie do M50 nacisk położono w nich na design, nieznacznie okrajając funkcjonalność.

Jeśli więc budujemy komputer o wyważonych osiągach, który ma mieć po prostu atrakcyjną formę, warto rozważyć któryś z premierowych modeli. Z kolei budując mocne i generujące sporo ciepła konfiguracje do gier, warto w imię wydajności przeboleć toporność stylistyki poprzedniego wariantu Alea. S25W oraz S35W są już w sprzedaży, w cenie ok. 189 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)