IKEA: firma stawia na technologię inteligentnego domu

IKEA rozszerza ofertę inteligentnych urządzeń dla domu.
IKEA rozszerza ofertę inteligentnych urządzeń dla domu.
Źródło zdjęć: © Shutterstock/ hilalabdullah
Karolina Modzelewska

19.08.2019 14:55, aktual.: 09.03.2022 08:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szwedzki gigant meblowy tworzy nową jednostkę biznesową "Ikea Home Smart", która będzie odpowiadać za coraz szerszą ofertę inteligentnych urządzeń dla domu. Już wkrótce na rynek trafią nowe rozwiązania.

IKEA po raz kolejny stawia na wykorzystanie nowoczesnych technologii, które nie tylko zwiększają atrakcyjność dostępnej oferty, ale i znacznie ułatwia codzienne życie.

-W IKEA nadal chcemy oferować produkty ulepszające życie w domu. Aby to osiągnąć, musimy testować produkty i rozwiązania wychodzące poza jego konwencjonalne wyposażenie – powiedział Björn Block, szef nowej jednostki biznesowej.

Ikea regularnie wprowadza urządzenia związane z technologią inteligentnego domu. W 2015 roku w ofercie sklepu pojawiły się meble pozwalające na bezprzewodowe ładowanie smartfonów.

Następnie firma wprowadziła do sprzedaży inteligentne lampy Tadrif, a w tym miesiącu na rynek trafiły bezprzewodowe głośniki Symfonisk kompatybilne z Sonos. Na jesieni oferta powiększy się o inteligentne rolety, którymi będzie można sterować za pomocą smartfona lub komunikatów głosowych.

Nowy kanał przychodów

Björn Block powiedział, że planuje współpracować ze wszystkimi innymi działami IKEA w celu włączenia zaawansowanej technologii do większej liczby produktów. Dzięki temu możliwe będzie – Napędzenie cyfrowej transformacji asortymentu IKEA, ulepszanie i przekształcanie istniejących biznesów oraz rozwijanie nowych firm, co pozwoli na dostarczenie bardziej zróżnicowanego asortymentu - dodaje szef "Ikea Home Smart".

Rozwój oferty inteligentnych urządzeń ma pomóc w stworzeniu nowego kanału przychodów dla IKEA. Badania opublikowane przez MarketsandMarkest w czerwcu 2019 roku wskazują, że rynek technologii inteligentnego domu wrośnie z 76,6 mld USD w 2018 roku do 151,4 mld USD w 2024 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)