Ikea znowu pomoże graczom. Tym razem tworząc meble z firmą Asus

Strona głównaIkea znowu pomoże graczom. Tym razem tworząc meble z firmą Asus
28.01.2021 15:18
Ikea znowu pomoże graczom. Tym razem tworząc meble z firmą Asus
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Wcześniej jeden z zagranicznych oddziałów Ikei wspomógł w kupnie mebli właścicieli PlayStation 5 i Xbox Series X. Teraz wraz z firmą Asus handlowy gigant szykuje zestawy dla graczy.

Jak pisze serwis Gry-Online, do oficjalnej zapowiedzi ma dość dopiero jutro, ale wcześniej wygadał się jeden z chińskich sklepów. Dzięki temu wiadomo, czego można się spodziewać.

Będzie biurko - z regulowaną wysokością; podobne już są w ofercie sklepu, a modele przy których się stoi, a nie siedzi, są polecane przez polskich naukowców - fotel, uchwyty i stojaki, stolik, a także lampkę, kosz na śmieci czy specjalne podkładki pod myszkę oraz krzesło.

Fotel do pracy pełen funkcji? Naukowcy do domowego biura proponują tylko jeden sprzęt
Fotel do pracy pełen funkcji? Naukowcy do domowego biura proponują tylko jeden sprzęt

W oczy rzuca się fakt, że meble dla graczy są mało… gamingowe. Owszem, są w pewien sposób "zadziorne", budząc skojarzenie z laptopami dla graczy - tu zapewne swój udział miał Asus.

Sprzęty dla graczy kojarzą się z pstrokatymi kolorami - przepraszam ewentualnych urażonych - lekką tandetą. Tutaj "dusza" gaminogwa została zachowana, ale jednocześnie udało się uniknąć charakterystycznych świecidełek.

Kolekcja w Chinach będzie dostępna od lutego, w reszcie świata ma pojawić się jesienią.

Ruch Ikei nie dziwi, bo sieć od jakiegoś czasu zaczyna dostrzegać potencjał świata gamingowego. Wystarczy wspomnieć o ułatwieniu, jakim były w sklepach atrapy konsol, których wymiary i kształt w pełni odpowiadają najnowszym modelom PlayStation 5 i Xbox Series X.

Gadżety zamiast ubrań. Pandemia naprawdę zmieniła nasze nawyki
Gadżety zamiast ubrań. Pandemia naprawdę zmieniła nasze nawyki

Czy mebli możemy spodziewać się w Polsce? Byłbym zdziwiony, gdyby stało się inaczej. Według najnowszych badań rynek gier wideo w Polsce wart jest niemal 2,5 miliarda złotych. Graczy zaś w Polsce ma być ponad 18 mln.

Z raportu, podobnie, jak z poprzednich odsłon, wynika również, że w Polsce niemal po równo grają kobiety i mężczyźni. Różnica wynosi jeden procent na korzyść panów. Wiek graczy i graczek sięga od lat 15 do 65. Użytkownicy w przedziale wiekowym 15–24 lata grają średnio na ponad dwóch platformach jednocześnie. 80 proc. z nich sięga po gry mobilne, 56 proc. korzysta z pecetów lub laptopów, a 39 proc. stawia na konsole.

Mówiąc wprost: jest komu sprzedawać meble.

Udostępnij:
Komentarze (0)