Ikea znowu pomoże graczom. Tym razem tworząc meble z firmą Asus

Ikea znowu pomoże graczom. Tym razem tworząc meble z firmą Asus
Adam Bednarek

28.01.2021 15:18, aktual.: 08.03.2022 14:20

Wcześniej jeden z zagranicznych oddziałów Ikei wspomógł w kupnie mebli właścicieli PlayStation 5 i Xbox Series X. Teraz wraz z firmą Asus handlowy gigant szykuje zestawy dla graczy.

Jak pisze serwis Gry-Online, do oficjalnej zapowiedzi ma dość dopiero jutro, ale wcześniej wygadał się jeden z chińskich sklepów. Dzięki temu wiadomo, czego można się spodziewać.

Będzie biurko - z regulowaną wysokością; podobne już są w ofercie sklepu, a modele przy których się stoi, a nie siedzi, są polecane przez polskich naukowców - fotel, uchwyty i stojaki, stolik, a także lampkę, kosz na śmieci czy specjalne podkładki pod myszkę oraz krzesło.

W oczy rzuca się fakt, że meble dla graczy są mało… gamingowe. Owszem, są w pewien sposób "zadziorne", budząc skojarzenie z laptopami dla graczy - tu zapewne swój udział miał Asus.

Sprzęty dla graczy kojarzą się z pstrokatymi kolorami - przepraszam ewentualnych urażonych - lekką tandetą. Tutaj "dusza" gaminogwa została zachowana, ale jednocześnie udało się uniknąć charakterystycznych świecidełek.

Kolekcja w Chinach będzie dostępna od lutego, w reszcie świata ma pojawić się jesienią.

Ruch Ikei nie dziwi, bo sieć od jakiegoś czasu zaczyna dostrzegać potencjał świata gamingowego. Wystarczy wspomnieć o ułatwieniu, jakim były w sklepach atrapy konsol, których wymiary i kształt w pełni odpowiadają najnowszym modelom PlayStation 5 i Xbox Series X.

Czy mebli możemy spodziewać się w Polsce? Byłbym zdziwiony, gdyby stało się inaczej. Według najnowszych badań rynek gier wideo w Polsce wart jest niemal 2,5 miliarda złotych. Graczy zaś w Polsce ma być ponad 18 mln.

Z raportu, podobnie, jak z poprzednich odsłon, wynika również, że w Polsce niemal po równo grają kobiety i mężczyźni. Różnica wynosi jeden procent na korzyść panów. Wiek graczy i graczek sięga od lat 15 do 65. Użytkownicy w przedziale wiekowym 15–24 lata grają średnio na ponad dwóch platformach jednocześnie. 80 proc. z nich sięga po gry mobilne, 56 proc. korzysta z pecetów lub laptopów, a 39 proc. stawia na konsole.

Mówiąc wprost: jest komu sprzedawać meble.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)