iKinesis, czyli trener biegania w twoich butach

iKinesis, czyli trener biegania w twoich butach

iKinesis, czyli trener biegania w twoich butach
27.06.2021 08:49

Bieganie to dla wielu czynność banalna, automatyczna. Jeśli jednak chcesz zająć się tym sportem na poważnie, powinieneś zainteresować się systemem iKinesis, który ma pełnić rolę trenera biegania w twoich butach.

iKinesis to produkt, za który odpowiada francuski fizjoterapeuta - Vieilledent Frederic. Urządzenie składa się z elementu nazwanego "Kapsule", które jest mocowane do sznurowadeł jednego z butów. Składa się ono między innymi z IMU (inercyjnej jednostki pomiarowej), mikroprocesora, modułu Bluetooth i akumulatora. Urządzenie komunikuje się ze smartfonem w czasie rzeczywistym, ale poza tym zapisuje dane umożliwiając późniejsze ich pobranie, jeśli biegamy bez telefonu.

Użytkownik iKinesis będzie mógł sprawdzić ocenę takich czynników jak: pronacja stopy, siła, z którą stopa uderza o ziemię, pionowe oscylacje środka ciężkości, długość kroków czy czas kontaktu stopy z podłożem. Ponadto urządzenie może informować o potencjalnych problemach na przykład przez wibracje lub powiadomienia dźwiękowe z telefonu w trakcie treningu.

Kapsule to urządzenie doprawdy niewielkie. Waży zaledwie 10,8 grama, posiada klasę ochronności IP68, może zostać zanurzone na 1,5 metra na 30 minut. Jednorazowe ładowanie trwa godzinę i pozwala na rejestrację sześciu godzin treningu.

iKinesis jest projektem, który wystartował na Kickstarterze. Jeśli uda się zebrać wszystkie środki, produkcja ruszy w październiku. Aby zamówić urządzenie trzeba obecnie zapłacić co najmniej 139 euro.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)