iKIT, komputer kieszonkowy

iKIT jest tak mały, że bez problemu mieści się w kieszeni. Ma jedne 95x65x15,5 mm, a to jest na prawdę mało jak na komputerek, który ma nawet wbudowany ekran, klawiaturę QWERTY, kartę bezprzewodową WiFi oraz obsługę Bluetooth.

iKIT, komputer kieszonkowy
Mateusz Gołąb

iKIT jest tak mały, że bez problemu mieści się w kieszeni. Ma jedne 95x65x15,5 mm, a to jest na prawdę mało jak na komputerek, który ma nawet wbudowany ekran, klawiaturę QWERTY, kartę bezprzewodową WiFi oraz obsługę Bluetooth.

Firma Imovia, która stworzyła iKIT'a, reklamuje go jako „multimedia messenger" i usiłuje nam wszystkim uświadomić, że do większości rzeczy jakie robimy w internecie i przy komputerze nie potrzebujemy dużego i drogiego sprzętu - przeglądanie stron, komunikatory czy poczta. Oczywiście komfort pisania czegoś dłuższego niż dwa zdania na takiej klawiaturce nie może być wysoki. Do tego oczywiście odtwarzacz muzyki i filmów (3GP, MP4 i AVI).

W środku procesor Marvell o prędkości 312MHz, LCD o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości QVGA, 64MB pamięci RAM, port USB oraz czytnik kart MicroSD. Jako opcję można zamówić dodatkowo wbudowaną kamerę internetową o rozdzielczości 0,3 megapiksela. Pracuje oczywiście pod kontrolą Linuxa.

W Wielkiej Brytanii ma kosztować ok. 99 funtów.[block position="inside"]4056[/block]

Źródło: Vunet

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.