Ile masz lat? BuzzFeed twierdzi, że to zgadnie, jeśli powiesz, jak korzystasz z Internetu

Ile masz lat? BuzzFeed twierdzi, że to zgadnie, jeśli powiesz, jak korzystasz z Internetu05.03.2015 11:45
Zdjęcie pary robiącej sobie selfie pochodzi z serwisu Shutterstock
Zdjęcie pary robiącej sobie selfie pochodzi z serwisu Shutterstock
Marta Wawrzyn

Wolisz Facebooka czy Instagram? Dzwonisz czy mailujesz do rodziców? Co robisz, kiedy nie wiesz, jak dojechać? BuzzFeed twierdzi, że na podstawie odpowiedzi na kilka prostych pytań da się odgadnąć wiek internauty.

BuzzFeedowe quizy to diabelnie uzależniająca rozrywka, której staramy się nie traktować poważnie. Ale faktem jest, że czasem trafiają one w dziesiątkę. Sprawdzaliście How Polish Are You? W tym akurat teście znalazło się mnóstwo świetnych spostrzeżeń dotyczących Polski, które prawdopodobnie nawet osobom w Polsce mieszkającym nie wpadłyby do głowy.

Dziś znalazłam coś, co wydało mi się jeszcze bardziej ekscytujące: otóż BuzzFeed mi oznajmił, że zgadnie mój wiek, jeśli powiem, w jaki sposób korzystam z Internetu i nowych technologii. Brzmi świetnie, prawda? Test znajdziecie tutaj.

Zaczyna się od pytania, co robię, żeby dojechać tam, gdzie potrzebuję. Proszę kogoś o zapisanie mi wskazówek, używam GPS-a czy może chrzanię to wszystko i dzwonię po Uber. Dalej mamy pytanie o to, jak blisko jestem w nocy z moim telefonem. Odpowiedź może być tylko jedna.

398249142335717536

Następnie mamy pytania o to, jak rozmawiam z rodzicami – przez telefon, SMS-em, e-mailem? - oraz o internetowy slang, którego używam, i znane osoby, które mi się dobrze kojarzą. Tu prawdopodobnie należy ominąć Justina Biebera. Facebook czy Instagram? Sprawa jest prosta.

398249142335848608

Jeszcze kilka pytań i mamy wynik. BuzzFeed odmłodził mnie o kilka lat. Pewnie przez ten Instagram.

398249142335979680

Po przejrzeniu komentarzy pod testem można dojść do wniosku, że nikomu nie wyszło tyle lat, ile naprawdę ma. Czyli BuzzFeed tym razem coś zepsuł. Ale ten quiz to i tak ciekawa sprawa, bo odpowiada na pytanie, czy rzeczywiście da się zgadnąć wiek internauty po zapytaniu go o jego zwyczaje związane z korzystaniem z nowych technologii.

Okazuje się, że nie jest to takie proste. Osoby po trzydziestce też siedzą na Instagramie, dzwonią po Ubera, kiedy nie wiedzą, jak gdzieś dojechać, i trzymają telefony pod poduszką. A i niejednemu czterdziestolatkowi pewnie wyjdzie, że tak naprawdę jest dwudziestolatkiem. Może też się zdarzyć sytuacja odwrotna. Dzwonisz do rodziców i wolisz Facebook od Instagrama? BuzzFeed pewnie Ci powie, że jesteś starszym człowiekiem. I niekoniecznie będzie miał rację.

Próba posegregowania nas według wieku tym razem nie wyszła, bo okazało się, że indywidualne przyzwyczajenia czasem potrafią wygrać ze stereotypami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)