Ile odrzutowców trzeba, by przetransportować szefów Google’a?

Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie postawione w tytule jest znacznie bardziej skomplikowana, niż policzenie członków zarządu i sprawdzenie, ilu pasażerów mogą transportować różne samoloty.

Samolot Larry'ego Page'a (Fot. BestSnippets.com)
Samolot Larry'ego Page'a (Fot. BestSnippets.com)
Łukasz Michalik

Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie postawione w tytule jest znacznie bardziej skomplikowana, niż policzenie członków zarządu i sprawdzenie, ilu pasażerów mogą transportować różne samoloty.

Jak wyglądają standardy podróżowania najważniejszych ludzi w branży? Informacje opublikowane przez "Mercury News" wskazują, że Google wykazuje się w tej kwestii wyjątkową hojnością. Larry Page, Sergey Brin i Eric Schmidt mają do dyspozycji osiem odrzutowców.

Google inwestuje również w infrastrukturę. Za 33 miliony dolarów zostanie przeprowadzony remont cywilno-wojskowego lotniska Moffett w pobliżu Mountain View. W zamian za wyłożenie gotówki Google dostanie prawo do użytkowania 2/3 powierzchni obiektu.

"Mercury News" zaznacza, że choć nie ma nic złego w tym, że bogate przedsiębiorstwa fundują swoim zarządom różne udogodnienia, ciekawie wygląda jednak sposób, w jaki robi to firma z Mountain View. Oficjalnie Google nie ma nic wspólnego z samolotami, które należą do firmy H211 obsługującej powietrzną flotę giganta IT.

Całą sytuację trafnie podsumował Jon Orlin z TechCruncha:

Szefowie Google’a mogą wydawać pieniądze, jak tylko chcą. Ich czas jest cenny, a używanie odrzutowców pozwala wykorzystywać go efektywniej. Z drugiej strony używanie prywatnych samolotów nie jest dobrym pomysłem dla firmy, której zarząd jest dumny z wykorzystywania zielonych technologii.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.