Ile półek na książki widzicie?

Klasyczna iluzja optyczna doczekała się swojej rzeczywistej wersji. Gadżet uwieczniony na powyższej fotografii to najfajniejsza półka na książki, jaką kiedykolwiek widziałem.

Ile półek na książki widzicie?
Marek Maruszczak

Klasyczna iluzja optyczna doczekała się swojej rzeczywistej wersji. Gadżet uwieczniony na powyższej fotografii to najfajniejsza półka na książki, jaką kiedykolwiek widziałem.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/03/polkaniemozliwa1.jpg)

Choć może się wydawać, że widzimy 4 półki, to tak naprawdę jedna z nich nie istnieje.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/03/trojzabniemozliwy.png)

Mebel jest inspirowany „niemożliwym trójzębem” wymyślonym przez Rogera Penrosea. Za powstanie „niemożliwej półki” odpowiada John Leong z ClarkeHopkinsClarke Architects.

Projektant nadał swojemu dziełu nazwę „Bias of Thoughts”. Jeżeli wciąż nie możecie przyzwyczaić oczu do wyglądu półki, to poniższe nagranie powinno ułatwić zrozumienie jej budowy.

Niestety nie wiem, czy i gdzie można kupić „Bias of Thoughts". Na razie jedynym wyjściem jest własnoręczne zbudowanie niezwykłej półki, co nie powinno być takie trudne, kiedy już uda się zmusić oczy do nie przeskakiwania z jednej krawędzi na drugą.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.