InkCase Plus - miniczytnik obudową do smartfona. Po co nam Kindle?

InkCase Plus - miniczytnik obudową do smartfona. Po co nam Kindle?
Adam Bednarek

16.07.2014 18:25, aktual.: 10.03.2022 11:07

Gdy jeden ekran to za mało.

Czasami faktycznie brakuje miejsca, by wyświetlać kolejne informacje. Tę lukę starają się wypełnić smart-watche, które są przecież idealnym uzupełnieniem dla smartfonów. Pokazują SMS, przypominają o wydarzeniach, odczytują powiadomienia.

Jeśli jednak tego typu dane wolicie mieć na smartfonie, a nie na inteligentnym zegarku, to z pomocą przychodzi InkCase Plus. To obudowa będąca jednocześnie… miniczytnikiem.

InkCase Plus - drugi ekran

Po co nam dodatkowy ekran? Choćby po to, żeby czytać książki. InkCase Plus to w końcu e-papierowy ekran, więc czytanie na smartfonie w końcu stałoby się wygodne. Owszem, może wyświetlacz nie jest tak duży jak chociażby Kindle, ale dla niektórych może to być zaletą, bo nie zajmuje dodatkowego miejsca.

Obraz

InkCase Plus odciąża baterię. Twórcy chwalą się, że dzięki gadżetowi na smartfonie można czytać przez 19 godzin, podczas gdy bez niego - tylko cztery. Różnica jest.

Na dodatkowym ekranie wyświetlać można także przeróżne powiadomienia. Zaletą jest fakt, że te będą widoczne nawet wtedy, gdy sam smartfon się rozładuje. Czasamu może to uratować skórę, gdy na drugim wyświetlaczu zostawimy mapę będąc w obcym mieście. Albo słownik, gdy wyjedziemy zagranicę.

Obraz

Za pomocą InkCase Plus można też sterować odtwarzaczem muzycznym czy odbierać połączenia. Gadżet nie posiada dotykowego wyświetlacza, ale ma przyciski, więc to żaden problem.

Kopia Yota Phone

Obraz

Niby InkCase Plus sporo “ściąga” od rosyjskiego smartfona, który dodatkowy e-papierowy ekran ma już wbudowany od razu. Plusem obudowy jest jednak to, że nie potrzeba kupować nowego, całego urządzenia, bo InkCase Plus można domontować.

InkCase Plus zdobyło potrzebną kwotę na Kickstarterze i do kupujących trafi w październiku. Jeszcze można składać zamówienia, by zgarnąć gadżet w promocyjnej cenie - 89 dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)