Inteligentna biżuteria. Inwazja elektroniki na kolejny obszar naszego życia

Strona głównaInteligentna biżuteria. Inwazja elektroniki na kolejny obszar naszego życia
09.01.2014 11:17
June - inteligentna bransoletka
June - inteligentna bransoletka

Oglądając elektroniczne gadżety pokazane podczas tegorocznych targów CES 2014, trudno oprzeć się wrażeniu, że coraz więcej sprzętów chce nas ważyć, mierzyć i monitorować wszystko, co związane z naszym zdrowiem. Ciekawym przykładem takiego podejścia jest inteligentna biżuteria. Jakie jest jej zadanie?

Firma Netatmo zaprezentowała podczas targów bransoletkę o nazwie June. Wyróżnia się ona już na pierwszy rzut oka – nie jest plastikową obręczą migającą LED-owym wyświetlaczem, ale skórzanym paskiem z wielką ozdobą przypominającą kryształ.

Jej wygląd jest dziełem francuskiej projektantki Camille Toupet. To, czy dostępna w kilku kolorach bransoletka komuś się spodoba, zależy od gustu, ale June jest zarazem przykładem nowego trendu – po smartwatchach czy ubraniach z wbudowaną elektroniką nadchodzi czas inteligentnej biżuterii.

„Kryształ” nie jest bowiem jedynie ozdobą. Ukryte w nim czujniki sprawdzają dawkę promieniowania UV pochłanianego przez osobę w ciągu doby. Co więcej, bransoletka monitoruje tryb życia swojego właściciela. Dane te trafiają do zintegrowanej z bransoletką aplikacji, która na ich podstawie opracowuje zalecenia dotyczące ochrony skóry i ryzyka związanego ze zbyt długim przebywaniem na słońcu.

Pomysł ozdoby dbającej o zdrowie spotkał się z zaskakująco ciepłym przyjęciem. Bransoletka, która ma kosztować 99 dolarów, została podczas CES wyróżniona nagrodą Engineering Awards 2014.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)