Inteligentna biżuteria. Inwazja elektroniki na kolejny obszar naszego życia

Oglądając elektroniczne gadżety pokazane podczas tegorocznych targów CES 2014, trudno oprzeć się wrażeniu, że coraz więcej sprzętów chce nas ważyć, mierzyć i monitorować wszystko, co związane z naszym zdrowiem. Ciekawym przykładem takiego podejścia jest inteligentna biżuteria. Jakie jest jej zadanie?

June - inteligentna bransoletka
June - inteligentna bransoletka
Łukasz Michalik

09.01.2014 | aktual.: 09.01.2014 11:40

Firma Netatmo zaprezentowała podczas targów bransoletkę o nazwie June. Wyróżnia się ona już na pierwszy rzut oka – nie jest plastikową obręczą migającą LED-owym wyświetlaczem, ale skórzanym paskiem z wielką ozdobą przypominającą kryształ.

Jej wygląd jest dziełem francuskiej projektantki Camille Toupet. To, czy dostępna w kilku kolorach bransoletka komuś się spodoba, zależy od gustu, ale June jest zarazem przykładem nowego trendu – po smartwatchach czy ubraniach z wbudowaną elektroniką nadchodzi czas inteligentnej biżuterii.

„Kryształ” nie jest bowiem jedynie ozdobą. Ukryte w nim czujniki sprawdzają dawkę promieniowania UV pochłanianego przez osobę w ciągu doby. Co więcej, bransoletka monitoruje tryb życia swojego właściciela. Dane te trafiają do zintegrowanej z bransoletką aplikacji, która na ich podstawie opracowuje zalecenia dotyczące ochrony skóry i ryzyka związanego ze zbyt długim przebywaniem na słońcu.

Pomysł ozdoby dbającej o zdrowie spotkał się z zaskakująco ciepłym przyjęciem. Bransoletka, która ma kosztować 99 dolarów, została podczas CES wyróżniona nagrodą Engineering Awards 2014.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.