Interaktywna tablica Polycom

Najnowszy pomysł firmy Polycom - UC Board - pozwala zamienić dowolną powierzchnię w interaktywną tablicę. Prosty w instalacji zestaw w zamyśle ma ułatwiać prowadzenie wszelkich wideokonferencji. Każdy ekran LCD czy nawet zwykły kawałek ściany można w kilka minut zamienić w duży tablet.

Polycom UC Board
Polycom UC Board
Marcin Honkisz

Najnowszy pomysł firmy Polycom - UC Board - pozwala zamienić dowolną powierzchnię w interaktywną tablicę. Prosty w instalacji zestaw w zamyśle ma ułatwiać prowadzenie wszelkich wideokonferencji. Każdy ekran LCD czy nawet zwykły kawałek ściany można w kilka minut zamienić w duży tablet.

Rozwiązanie przede wszystkim kierowane jest do dużych, rozproszonych firm, które muszą przeprowadzać częste wideokonferencje. Producent wymienia również inne zastosowania, jak szkicowanie projektów przez architekta czy analiza zdjęć rentgenowskich przez lekarza. Standardowe tablice interkatywne nie sprawdzają się dobrze w każdych warunkach prezentacji. Najnowsze urządzenie firmy Polycom, które premierę miało prawie tydzień temu, teoretycznie likwiduje ten problem. Materiał wideoprezentacji może być transmitowany bezpośrednio na ekrany innych użytkowników razem z naniesionymi uwagami prezentera. Transmisja zapisanych danych w postaci filmu wideo może odbywać się poprzez dedykowane narzędzie PolycomRealPresenceTM Platform.

Polycom UC Board w działaniu
Polycom UC Board w działaniu

Zestaw składa się z dwóch elementów - odbiornika podczerwieni oraz interaktywnego pióra. Odbiornik podłączany jest do komputera poprzez port USB. Pióro przed prezentacją jest kalibrowane na powierzchni prezentacji. Odbiornik umieszcza się na ekranie, na którym będzie przeprowadzana prezentacja, lub w jego pobliżu. Na filmie promocyjnym widać, że jest nawet możliwość przechowywania odbiornika w kieszeni, choć zagadką pozostaje problem poprawnej kalibracji pióra w takim przypadku. Zestaw jest w pełni kompatybilny z rozwiązaniami oferowanymi przez system Polycom HDX.

W dniu premiery produkt wyceniono na ponad 1400 euro. Biorąc pod uwagę grupę docelową odbiorców, czyli duże korporacje, to niska cena. Pozostaje tylko pytanie, czy aby taki gadżet na pewno jest potrzebny? Do tej pory wystarczały bezprzewodowe myszki oraz wskaźniki laserowe. Chyba że - mając na uwadze duże podobieństwo do tabletu - narzędzie przyda się grafikom. Tu zastosowanie wydaje się bardziej kreatywne.

Źródło: polycom.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.