Interaktywne krzesło Mood Chair [wideo]

Jest to kolejne prezentowane przeze mnie, wyróżniające się spośród projektów wielu innych, krzesło, które nie tylko powinno przyciągnąć Waszą uwagę ze względu na niesamowity, supernowoczesny design, ale również z powodu swej interaktywności. Dlaczego?

0sk4r

24.11.2009 | aktual.: 14.03.2022 09:55

Jest to kolejne prezentowane przeze mnie, wyróżniające się spośród projektów wielu innych, krzesło, które nie tylko powinno przyciągnąć Waszą uwagę ze względu na niesamowity, supernowoczesny design, ale również z powodu swej interaktywności. Dlaczego?

Otóż zaprojektowane przez brytyjskie studio designerskie Aether & Hemera krzesło Mood Chair jest interaktywne w tym sensie, że zmienia swój kolor w zależności od znajdujacego się na nim przedmiotu oraz swojego użytkownika. Jeśli położymy na przykład na nim czerwoną bluzę - zaświeci na czerwono, jeśli usiądzie na nim ktoś ubrany w zielony T-Shirt odwdzięczy się zielonym światłem. Będzie z nami współgrało.

Ta niesamowita kolorystyczna odgadywalnośc krzesła jest zagwarantowana dzięki wbudowanym mikrochipom oraz odpowiednim czujnikom. Ponadto wyposażono je w częściowo przezroczystą, dolną powierzchnię, której to właśnie kolorystyka ulega zmianom oraz zestaw diod LED. Niestety jak na razie nie wiadomo nic na temat dostępności tego cuda. Obejrzyjcie jak działa ten wspaniały mebel hi-tech na dołączonym filmiku: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Py8DmaLIuDs[/youtube]

Źródło: hometone

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.