Internet w domach Polaków

Nie jest tak tragicznie jak mogłoby się wydawać z dostępem polaków do internetu. W każdym domu jest go coraz więcej, a coraz rzadziej pochodzi on z kabla Tepsy. W jaki sposób łączymy się z siecią?

ASMAXar904Ganglefrontfull
ASMAXar904Ganglefrontfull
Piotr Mazanek

09.01.2010 15:02

Nie jest tak tragicznie jak mogłoby się wydawać z dostępem polaków do internetu. W każdym domu jest go coraz więcej, a coraz rzadziej pochodzi on z kabla Tepsy. W jaki sposób łączymy się z siecią?

Według kolejnego badania opublikowanego przez D-Link Technology Trend w ciągu ostatniego roku odsetek gospodarstw domowych posiadających stałe podłączenie do internetu wzrósł z 38% do 48%!

Już co dziesiąty internauta korzysta z mobilnego połączenia z internetem. 39% polaków korzysta ze stałego łącza internetowego oferowanego przez operatorów telefonii stacjonarnej a kolejne 22% wykorzystuje łącza udostępniane przez operatorów telewizji kablowej. Z mody nie wychodzą lokalni dostawcy sieci /moim zdaniem ich dni są już policzone ;) /którzy zapewniają 16% internautów dostęp do sieci.

Widać że gonimy zachód jak możemy ale do USA nam jeszcze daleko. Tam dostęp do sieci posiada blisko 74% dorosłych internautów. Ponad 60% gospodarstw domowych posiada stałe łącze internetowe.

Z amerykanami przegrywamy też pod względem "komputeryzacji" W Polsce zaledwie 16% internautów posiada komputer przenośny. W Usa jest to aż 46% społeczności internautów ...

Przy okazji materiału chciałbym zapytać z jakiego łącza aktualnie korzystacie. Jest to dostawca lokalny czy raczej jakaś duża sieć? Ja osobiście czekam na przyłączenie do UPC z przepustowością 120 Mb/s :)

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.