Jak błyskawicznie zrobić backup najważniejszych plików w Windowsie?

Wielu z nas tworzy kopie bezpieczeństwa ważnych plików. Często jest to bardzo żmudna procedura - szczególnie wtedy, gdy dane są rozsiane po różnych folderach systemowych. Jak się więc za to zabrać?

Backup (Fot. Flickr/Björn Söderqvist/Lic. CC by-sa)
Backup (Fot. Flickr/Björn Söderqvist/Lic. CC by-sa)
Mariusz Kosakowski

Wielu z nas tworzy kopie bezpieczeństwa ważnych plików. Często jest to bardzo żmudna procedura - szczególnie wtedy, gdy dane są rozsiane po różnych folderach systemowych. Jak się więc za to zabrać?

Najprościej zainstalować darmowy program Backup Utility. Pozwala on na stworzenie kopii danych użytkownika zapisanych w katalogach takich jak Moje dokumenty czy Moja muzyka - wszystko to w jednym, bardzo prostym kroku:

Backup Utility (ghacks.net)
Backup Utility (ghacks.net)

Pola System operacyjny, Dysk twardy i Użytkownik są automatycznie wypełniane przez program.

Backup Utility pozwala na tworzenie kopii zapasowych danych z następujących folderów: Moje dokumenty, Moje obrazy, Moja muzyka, Moje filmy, Ulubione, Pobrane pliki, Pulpit i Outlook Express.

Oczywiście nie trzeba wybierać wszystkich wymienionych katalogów, jednak dobrą praktyką jest zaznaczenie każdej opcji. A to z tego względu, że ważne dokumenty zwykle nie są zapisywane przez użytkownika tylko w folderze Moje dokumenty, ale również w innych miejscach.

Kliknięcie Start uruchamia procedurę tworzenia kopii zapasowej. Pliki są kopiowane w ich oryginalnym formacie, co daje możliwość bezpośredniego, późniejszego dostępu do nich.

Wiąże się to oczywiście z zajęciem większej powierzchni dyskowej niż w przypadku kopii zapasowej, w której została zastosowana kompresja.

Źródło: ghacks

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.