Jak czytelnicy Gadżetomanii korzystają z telewizorów? [wyniki ankiety]

Telewizor
Telewizor
Blomedia poleca

21.12.2012 10:48, aktual.: 10.03.2022 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu zapytaliśmy Was o to, jak korzystacie z telewizorów. Jednocześnie postawiliśmy hipotezę: te wielkie i nieporęczne urządzenia RTV wychodzą z mody, a młode pokolenie woli kupić tablet niż kino domowe. Czy to prawda?

Kilka dni temu zapytaliśmy Was o to, jak korzystacie z telewizorów. Jednocześnie postawiliśmy hipotezę: te wielkie i nieporęczne urządzenia RTV wychodzą z mody, a młode pokolenie woli kupić tablet niż kino domowe. Czy to prawda?

W ankiecie oddano prawie tysiąc głosów. Najpopularniejsza odpowiedź: "Wykorzystuję telewizor razem z konsolą/komputerem gamingowym". Takie zastosowanie wskazało 19% ankietowanych.

Na drugim miejscu z 17% wskazań uplasowała się odpowiedź "Nie mam telewizora i nie chcę go mieć". Odsetek ten nie jest tak duży, jak się początkowo spodziewałem, ale ta liczba głosów i tak pokazuje, że dla wielu ludzi telewizor jest po prostu nieprzydatnym gratem.

14% z Was ogląda filmy na tablecie, smartfonie lub komputerze. Nie pytaliśmy o sposób odtwarzania (cyfrowa dystrybucja, torrenty, RapidShare, pobieranie do pamięci kontra odtwarzanie strumieniowe). Można jednak przypuszczać, że królem jest BitTorrent.

Telewizja internetowa w Polsce niestety nadal raczkuje. Oferta jest uboga, a ceny wysokie. Tylko 2% ankietowanych stwierdziło, że korzysta z tego rodzaju usługi.

Wśród tradycyjnych odmian telewizji królują kablówka (12%) i tv naziemna (8%). Taki sam odsetek czytelników wskazało odpowiedź "Telewizor to dla mnie dodatkowy monitor do laptopa". Tylko 6% ankietowanych ma kino domowe.

Ankieta pokazała, że klasyczne zastosowania telewizora (oglądanie stacji telewizyjnych) nadal trzymają się dość dobrze. Coraz popularniejsze są jednak także funkcje alternatywne, takie jak granie w gry czy oglądanie filmów z podłączonego komputera.

Grupa "dzieci cyfrowej dystrybucji" (czy to legalnej, czy też pirackiej), stawiających na urządzenia mobilne takie jak np. tablety, również rośnie w siłę. Czy za kilka lat zdominuje tradycjonalistów? Jak sądzicie?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)