Jak nagrywać radio internetowe?

W dawnych czasach piosenki z radia nagrywało się za pomocą magnetofonu. Dziś, w erze internetowych stacji radiowych, można korzystać ze wszelkich dobrodziejstw technologii cyfrowej. Czyli na przykład programów, które rejestrują utwory z Sieci w formacie MP3 ;).

Magnetofon
Magnetofon
Przemysław Muszyński

W dawnych czasach piosenki z radia nagrywało się za pomocą magnetofonu. Dziś, w erze internetowych stacji radiowych, można korzystać ze wszelkich dobrodziejstw technologii cyfrowej. Czyli na przykład programów, które rejestrują utwory z Sieci w formacie MP3 ;).

Radio internetowe można nagrywać za pomocą wielu programów. Najpopularniejsze to RadioSure, Streamripper, StreamRecorder oraz Streamwriter. Ich zasada działania przypomina trochę nagrywanie na kasetę i wiąże się z przechwytywaniem strumieni danych.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/10/internet_radio.jpg)

href="http://www.programosy.pl/program,radiosure.html">Dużo prostsze rozwiązanie. Program jest tak naprawdę odtwarzaczem radiowym z bazą 12 tys. stacji z całego świata. Ma też wbudowaną opcję pozwalającą na nagrywanie piosenek. Korzystający z niej użytkownik klika przycisk* *Record co pozwala na zapisanie słuchanego utworu na dysku.

Aplikacji brakuje wielu opcji obecnych w innych programach - jest za to bardzo łatwa w użyciu.

href="http://sourceforge.net/projects/streamripper/files/streamripper%20%28current%29/">To prawdziwy klasyk. Stworzony w roku 2000 dodatek do Winampa pozwala na przechwytywanie i zapisywanie w formatach MP3 lub Vobis odtwarzanych piosenek z radia internetowego.

Rzuć także okiem na nasze zestawienie 10 najlepszych stacji radiowych w polskiej Sieci.

W 2008 roku pojawiła się wersja pozwalająca na uruchamianie bez instalowania programów zewnętrznych. Zaletą Streamrippera jest duża liczba opcji w połączeniu z relatywną łatwością obsługi.

href="http://streamwriter.org/en/downloads/">Kolejny sposób na radio internetowe. Program jest łatwy w obsłudze, pozwala na zrzucanie na dysk całych audycji i pojedynczych klipów. Umożliwia nawet edycję treści (nie jest dostępna we wszystkich wersjach). Inne zalety to prostota obsługi i intuicyjny interfejs.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.