Jak stworzyć obraz ISO?

Obrazy ISO są jednym z najpopularniejszych sposobów archiwizowania danych. Dzięki temu formatowi mamy pewność, że dane pochodzące z oryginalnego źródła, będą z nim zgodne praktycznie pod wszystkimi względami. W jaki sposób możemy szybko stworzyć dowolny obraz ISO?

Jak stworzyć obraz ISO?
Paweł Cebula

Obrazy ISO są jednym z najpopularniejszych sposobów archiwizowania danych. Dzięki temu formatowi mamy pewność, że dane pochodzące z oryginalnego źródła, będą z nim zgodne praktycznie pod wszystkimi względami. W jaki sposób możemy szybko stworzyć dowolny obraz ISO?

Obrazy CD/DVD w formacie ISO mają naprawdę bardzo wiele atutów. Bez większych problemów takie pliki możemy przechowywać na naszym dysku, a w razie potrzeby emulować zawartość obrazu .ISO bez konieczności umieszczania nośnika w napędzie. Najistotniejsze jest jednak to, że pod wszystkimi względami takie archiwum jest identyczne z zawartością np. nośnika, na podstawie którego zostało utworzone.

Spora część programów, które umożliwiają tworzenie tego typu obrazów jest po prostu płatna. Innym problemem może być to, że tworzenie obrazów jest tylko jedną z mniej istotnych funkcji oferowanych w "wielozadaniowych kombajnach". Dlatego też bardzo ciekawie prezentuje się OpenSource'owy program ISO Creator.

Tworzenie pliku ISO odbywa się właściwie w trzech krokach. W pierwszym polu wskazujemy ścieżkę zapisu naszego obrazu. Drugie pole powinno zawierać nazwę nośnika, jaką będzie on nosił po nagraniu obrazu na płytę CD/DVD. Trzecim krokiem jest podanie ścieżki folderu, który chcemy zamienić w obraz ISO.

Jak widać, ciężko jest popełnić jakiś błąd przy okazji tworzenia takiego obrazu. Czas, jaki zajmuje przygotowanie pliku .iso jest uzależniony od tego jak dużo danych ma zostać skonwertowanych.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.