Jak usunąć Instagrama? Jak trwale skasować konto

Jak usunąć Instagrama? Jak trwale skasować konto

Jak usunąć Instagrama? Jak trwale skasować konto
Jak usunąć Instagrama? Jak trwale skasować konto
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
27.05.2019 14:31, aktualizacja: 09.03.2022 09:03

Instagram to obecnie jedna z najpopularniejszych platform pozwalająca na dzielenie się zdjęciami z użytkownikami z całego świata. Jeśli jednak chcecie trwale lub czasowo usunąć Instagrama, to podpowiadamy, jak to zrobić.

Chęć usunięcia Instagrama może wynikać z tego, że nie chcemy dalej udostępnia publicznie naszych prywatnych zdjęć czy filmów i dzielić się nimi w internetecie. Na szczęście usunięcie naszego konta z Instagrama nie jest wcale trudne, chociaż wymaga poświęcenie nieco czasu.

Jak usunąć konto na Instagramie na stałe?

Trwałe usunięcie konta na Instagramie spowoduje, że wszystkie zdjęcia i dane zapisane na serwerach zostaną skasowane, a my utracimy do nich dostęp. Z tego powodu warto wykonać kopię zapasową zdjęć, jeśli zależy nam na zachowaniu wspomnień w tej postaci.

Jak trwale usunąć Instagrama? W tym celu wystarczy wejść na tę stronę, zalogować się i podać przyczynę chęci usunięcia konta. Następnie serwis poprosi nas o ponowne podanie hasła, w celu zweryfikowania i potwierdzenia polecenia.

Tymczasowe wyłączenie Instagrama

Dla osób, które nie chcą trwale kasować swojego konta z Instagrama, a jedynie tymczasowo odpocząć od serwisu, twórcy udostępnili opcję wyłączenia konta. Aby tymczasowo wyłączyć Instagrama, należy zalogować się na swoje konto i wejść w ustawienia, klikając opcję Edytuj profil. Ukaże nam się opcja tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie. Po jej wybraniu, będzie możliwe czasowe wyłączenie konta. Serwis poprosi nas o podanie powodu decyzji oraz ponowne zalogowanie się celem potwierdzenia działania.

Usunięcie konta z Instagrama jest więc znacznie prostsze i szybsze niż usunięcie FB. Ciekawą opcją jest również tymczasowe wyłączenie konta, dla tych, którzy nie chcą podejmować w danym momencie ostatecznej decyzji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)