Jak wiele niebezpieczeństw czai się na jednym skrzyżowaniu? [wideo]

Jak wiele niebezpieczeństw czai się na jednym skrzyżowaniu? [wideo]
Grzegorz Nowak

09.06.2011 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Takie pytanie zadał sobie pewien Amerykanin i badaniu poddał jedno z ruchliwych skrzyżowań na Manhattanie. Efekty swoich obserwacji zawarł w krótkim, pouczającym filmiku.

Takie pytanie zadał sobie pewien Amerykanin i badaniu poddał jedno z ruchliwych skrzyżowań na Manhattanie. Efekty swoich obserwacji zawarł w krótkim, pouczającym filmiku.

To właśnie na skrzyżowaniach dochodzi do zdecydowanej większości wypadków, jednak obserwując to, co dzieje się na ulicach, można odnieść wrażenie, że mało kto się tym przejmuje. Ron Gabriel postanowił pokazać, jak wiele zagrożeń na skrzyżowaniach wynika z lekkomyślności i ignorowania przepisów.

Ron w ramach swojej pracy dyplomowej w School of Visual Arts postanowił wziąć pod lupę (a raczej oko kamery) jedno ze skrzyżowań na Manhattanie. W miejscu, gdzie zbiegają się dwie ulice - jednokierunkowa i dwukierunkowa - panuje wzmożony ruch samochodów, rowerów i pieszych, nietrudno więc o niebezpieczne sytuacje. W 3-minutowym filmiku pokazał co najmniej kilkadziesiąt zagrożeń, które czyhają na uczestników ruchu drogowego.

Praca Rona ma być przestrogą dla użytkowników nowojorskich ulic. Statystycznie w Nowym Jorku 74% wypadków zdarza się na skrzyżowaniach, a w ich wyniku każdego dnia 4 osoby giną lub zostają poważnie ranne. Ciekawe, jakie byłyby wyniki podobnego badania, gdyby przeprowadzić je na polskich drogach.

Źródło: geekosystem.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)