Jak włączyć w Gmailu funkcję Offline?

Dwa dni temu wspominałem o tym, że Google udostępniło funkcję, która pozwala na korzystanie z tej usługi pocztowej również w sytuacji, gdy aktualnie nie mamy dostępu do Internetu. Tym razem, pokaże Wam krok po kroku, jak zacząć korzystać z Gmaila Offline.

Jak włączyć w Gmailu funkcję Offline?
Paweł Cebula

Dwa dni temu wspominałem o tym, że Google udostępniło funkcję, która pozwala na korzystanie z tej usługi pocztowej również w sytuacji, gdy aktualnie nie mamy dostępu do Internetu. Tym razem, pokaże Wam krok po kroku, jak zacząć korzystać z Gmaila Offline.

Aby zacząć korzystać z tej opcji, konieczne jest zainstalowanie specjalnego rozszerzenia dla przeglądarki, które nazywa się Google Gears. Pozwala ono na uruchomienie różnego rodzaju usług również w trybie offline, mimo tego, że są one stworzone głównie do pracy z Internetem.

Obraz

Gdy już zainstalujemy Google Gears i zalogujemy się do Gmaila, osoby korzystające z polskiego interfejsu użytkownika będą musieli go zmienić na „English US” wchodząc w „Ustawienia” i wybierając odpowiednią pozycję z zakładki „Ogólne”. Po zapisaniu ustawień, strona zostanie przeładowana i uruchomi się w nowym języku.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images/2009/01/gmailoffline1.jpg)

Waszym oczom ukaże się symbol probówki, która znajdować się będzie obok naszego adresu e-mail i linku prowadzącego do ustawień - klikamy w tę probówkę. Wyświetli się strona z dodatkowymi opcjami, które znajdują się w fazie testów. Pierwszą pozycją będzie „Offline” - klikamy na „Enable”, a następnie zjeżdżamy na dół i zaznaczamy „Save Changes”.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images/2009/01/gmailoffline2.jpg)

Po przeładowaniu się strony możliwe jest ponowne ustawienie języka polskiego - może to ułatwić życie osobom niewładającym zbyt biegle językiem angielskim. Jeżeli dotychczas wykonaliśmy wszystkie kroki poprawnie, zobaczymy w górnej części strony link „Offline 0.1” - klikamy w niego, a naszym oczom ukaże się okienko, które poprowadzi nas przez proces przygotowywania dostępu do interfejsu w wersji offline.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images/2009/01/gmailoffline4.jpg)

Google Gears poinformuje Cię, że witryna ta chce przechowywać pliki na Twoim dysku twardym - jeżeli ufasz Google, zaznacz odpowiednią opcję i kliknij „Zezwalaj”. W następnym okienku będziemy mieć możliwość utworzenia skrótu na pulpicie, który pozwoli na szybki dostęp do usługi.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images/2009/01/gmailoffline5.jpg)

Ruszy proces podstawowej instalacji na Twoim komputerze, która umożliwi dalsze poprawne funkcjonowanie Gmailowi Offline, przygotowując wszystko tak, aby w przyszłości cały proces ograniczał się wyłącznie do synchronizacji - pobrania nowych maili.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images/2009/01/gmailoffline7.jpg)

Następnym krokiem będzie pobranie wszystkich wiadomości e-mail, plików załączników, a także innych niezbędnych informacji takich jak np. kontakty z których korzystamy. Czas trwania tego procesu zależeć będzie od ilości e-maili, a także załączników jakie zgromadziliśmy w Gmailu - w moim wypadku zajęło to ponad 40 minut. Pierwsze pobieżne testy z mojej strony zakończyły się bardzo pomyślnie, nie było żadnych niespodziewanych problemów, jednak należy pamiętać, że jest to wersja 0.1, a zatem daleka droga jeszcze to stabilnego wydania.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.