Jak wyczyścić piekarnik – najlepsze środki i akcesoria

Jak wyczyścić piekarnik – najlepsze środki i akcesoria

Odpowiedni preparat to najlepsza recepta na mocno zabrudzony piekarnik
Odpowiedni preparat to najlepsza recepta na mocno zabrudzony piekarnik
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/HighwaystarzPhotography
Tomasz Karkuć
04.08.2017 10:31, aktualizacja: 09.03.2022 11:01

Czyszczenie piekarnika to jedna z najgorszych domowych czynności. Skutecznych sposobów na usunięcie spalenizny i tłustych plam z wnętrza piekarnika nie ma zbyt wiele. Na pewno pomogą wam w tym jednak niektóre środki czyszczące i akcesoria. Wybraliśmy najlepsze.

Zatem – czym skutecznie wyczyścić brudny piekarnik?

Preparaty do czyszczenia piekarnika

Osoby, które chcą wyczyścić swój piekarnik, często kupują detergenty do konkretnego rodzaju powierzchni, takie jak np. środek do stali nierdzewnej, środek do stali szlachetnej itd. Tymczasem można sobie ułatwić życie i zaopatrzyć się w uniwersalny preparat do czyszczenia piekarnika, który usunie brud z każdego materiału, nie uszkadzając przy tym powierzchni urządzenia.

Środki do czyszczenia piekarnika zwykle sprzedawane są w sprayu. Preparat w sprayu to idealne rozwiązanie dla tych, którzy zastanawiają się, jak szybko wyczyścić piekarnik. Atomizer pozwala na błyskawiczne i najbardziej precyzyjne rozprowadzenie środka po zabrudzonej powierzchni piekarnika. Płyn możecie wcierać miękką, lekko zwilżoną szmatką lub gąbką – polecamy zacząć od jej gładszej strony. Szorstkiej części gąbki używajcie jedynie w przypadku wyjątkowo mocno zabrudzonego piekarnika.

Naszym zdaniem ten środek w sprayu przebija wszystkie inne, jeśli chodzi o skuteczność w czyszczeniu piekarnika:

W sklepach znajdziecie też środki do czyszczenia piekarnika w mleczku. Ich zaletą jest to, że zwykle lepiej się pienią, co w połączeniu z mokrą ściereczką lub gąbką może dać błyskawiczny efekt. Najlepsze mleczko do czyszczenia piekarnika to takie, które przy okazji zakonserwuje jego powierzchnię, zabezpieczając ją przed ponownym przywarciem tłuszczu czy spalenizny.

Jeśli macie problem z brudnym piekarnikiem, to ten produkt na pewno wam pomoże:

Szczotka do czyszczenia piekarnika

Jak już wspomnieliśmy, piekarnik należy czyścić gładkimi przedmiotami, takimi jak ściereczka czy gąbka, które nie zniszczą jego powierzchni. No dobrze, ale jak wyczyścić przypalony piekarnik, a konkretnie jego zwęglony ruszt? Tutaj z pomocą przychodzą specjalne szczotki do piekarnika, które równie dobrze mogą być stosowane do czyszczenia grilla. Szczotki do usuwania brudu z rusztu piekarnika to coraz częściej urządzenia 2w1, którymi można też zeskrobać najbardziej oporną spaleniznę.

Polecamy wam szczególnie tę szczotkę, która jest teraz w najlepszej cenie:

Jeśli brud na ruszcie waszego piekarnika zdążył już porządnie zaschnąć, możecie też namoczyć go na noc w occie. Następnego dnia osad powinien być już dużo łatwiejszy do usunięcia, jednak nadal będziecie do tego potrzebować szczotki do czyszczenia piekarnika i specjalnego preparatu.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)