Jak czyścić grilla?

Specjalne szczotki do czyszczenia grilla spokojnie poradzą sobie z zabrudzonym rusztem
Specjalne szczotki do czyszczenia grilla spokojnie poradzą sobie z zabrudzonym rusztem
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/juliedeshaies
Tomasz Karkuć

11.07.2017 07:53, aktual.: 09.03.2022 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O ile samo grillowanie kojarzy nam się wyłącznie dobrze, o tyle czyszczenie grilla nie należy do przyjemnych czynności, nawet po udanej imprezie. Na szczęście w sklepach można znaleźć sporo akcesoriów, które ułatwiają czyszczenie grilla. Które z nich są warte uwagi?

Domowe sposoby czyszczenia grilla, np. przy użyciu octu i wody z mydłem, nie zawsze się sprawdzają. Dużo zależy bowiem od tego, jak bardzo zabrudzony jest nasz grill. Zarówno wyczyszczenie rusztu, jak i miski paleniskowej może wymagać sporego wysiłku, a przede wszystkim specjalnych środków i akcesoriów do czyszczenia grilla.

Robot do czyszczenia grilla

Nowością, która nie cieszy się jeszcze wielką popularnością, są roboty do czyszczenia grilla. Kupno robota do czyszczenia grilla ma sens w przypadku osób, które posiadają dużego grilla, gdyż już samo urządzenie do najmniejszych nie należy (robot może mieć nieco ponad 20 cm szerokości i głębokości)

Działanie robota jest bardzo proste – wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a urządzenie samo rozpoczyna czyszczenie grilla. Roboty do czyszczenia grilla są wyposażone w obrotowe szczotki, które są w stanie wyczyścić ruszt również od spodu. Robot do czyszczenia grilla może być także wykorzystany do wyszorowania miski paleniskowej, pod warunkiem, że ma ona całkowicie płaską powierzchnię.

Urządzenie ma jednak jedną wadę – po wyczyszczeniu grilla samo potrzebuje mycia. Szczotki robota do czyszczenia grilla można zwykle wkładać do zmywarki.

Kamień do czyszczenia grilla

Grilla można też wyczyścić specjalnym kamieniem. Kamień do czyszczenia grilla jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku wyjątkowo brudnego rusztu, na którym znajdują się zaschnięte plamy tłuszczu i ślady po przypaleniu. Użycie kamienia jest uniwersalną metodą czyszczenia grilla. Powód? Kamień pozwala wyczyścić grilla zarówno na sucho, jak i na mokro. To drugie rozwiązanie jest jednak lepsze, zwłaszcza jeśli wodę zmieszamy z odrobiną detergentu.

Płyn i szczotka do czyszczenia grilla

Jeśli chodzi o detergenty, najlepsze są te przeznaczone specjalnie do czyszczenia grilla. Płyn do czyszczenia grilla sprawdzi się o wiele lepiej niż zwykły płyn do mycia naczyń, gdyż jest przystosowany do usuwania wyjątkowo tłustych zanieczyszczeń. Warto wybrać środek do czyszczenia grilla w formie spray'a, który pozwala precyzyjnie nanieść płyn na ruszt lub miskę paleniskową.

Płyn do czyszczenia grilla najłatwiej rozprowadza się za pomocą specjalnej szczotki. Szczotki do czyszczenia grilla powinny mieć twarde włosie i długą, wytrzymałą rączkę. Najlepiej zaopatrzyć się w szczotkę 3w1, która pełni jednocześnie funkcję gąbki i skrobaka do wyjątkowo opornych zabrudzeń.

Szczotki do czyszczenia grilla mają wszechstronne zastosowane, gdyż możemy nimi doprowadzić do ładu zarówno ruszt, jak i miskę paleniskową.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)