Jak wygląda podróż najszybszym pociągiem w Chinach? [wideo]

Warto również dodać, że Szanghajski Maglev, bo o nim właśnie mowa, rozwija największe na świecie prędkości, podczas codziennego, komercyjnego wykorzystania. Pociąg jeździ szybciej nawet od Bugatti Veyrona.

Jak wygląda podróż najszybszym pociągiem w Chinach? [wideo]
Marek Maruszczak

03.02.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:18

Warto również dodać, że Szanghajski Maglev, bo o nim właśnie mowa, rozwija największe na świecie prędkości, podczas codziennego, komercyjnego wykorzystania. Pociąg jeździ szybciej nawet od Bugatti Veyrona.

Nagranie przedstawia widok z okna pociągu, przy maksymalnej prędkości 431 km/h. Pojazd jest jednak zaprojektowany do osiągnięcia 500 km/h.

Na tym filmiku możecie zobaczyć jak wygląda przejazd Magleva obok innego, mieżącego 100 metrów, pociągu (3:02).

High Speed MAGLEV Rail Shock Wave 430 Km/H

Mieszkańcy Państwo Środka zdecydowanie mają się czym pochwalić. Ich pociągi już teraz na co dzień poruszają się szybciej niż te we Francji, czy Japonii, a w planach są jeszcze większe prędkości i bardziej zadziwiające rozwiązania techniczne.

Linie kolejowe Maglev, mają objąć w przyszłości inne części kraju. Chiński wzrost gospodarczy można uważać za sztucznie nadmuchany, ale nie da im się odmówić dużych osiągnięć. Ciekawe czy doczekamy się takich widoków z okien pociągów należących do PKP?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.