Jak z Game Boya zrobić instrument muzyczny? [wideo]

Być może świetlane czasy tej niezwykle popularnej mobilnej konsoli już przeminęły, wciąż jednak jest wielu fanów, którzy z sentymentu jej nie porzucają. Przyszedł teraz czas na kreatywne przeróbki tego retrogadżetu. Granie na Game Boyu nabiera teraz zupełnie innego znaczenia.

Jak z Game Boya zrobić instrument muzyczny? [wideo]
Grzegorz Nowak

11.11.2011 16:00

Być może świetlane czasy tej niezwykle popularnej mobilnej konsoli już przeminęły, wciąż jednak jest wielu fanów, którzy z sentymentu jej nie porzucają. Przyszedł teraz czas na kreatywne przeróbki tego retrogadżetu. Granie na Game Boyu nabiera teraz zupełnie innego znaczenia.

Ciężko sobie dziś wyobrazić, że spędzano długie godziny przy konsoli wielkości cegłówki i z monochromatycznym wyświetlaczem. Wciąż jednak istnieje wiele działających egzemplarzy tego sprzętu i wielu geeków gdzieś jeszcze trzyma swoją dawną miłość. Teraz konsola ma szansę wrócić do łask jako niecodzienny instrument muzyczny.

Wiem, brzmi dziwacznie ale organizator zbiórki na Kickstarterze podchodzi do tego jak najbardziej poważnie. W jego planach jest przerobienie Game Boya na instrument muzyczny, przez co dawne dźwięki wydobywające się lichych głośniczków nabiorą zupełnie nowego brzmienia. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą analogowych pokręteł oraz oryginalnych przycisków.

Każdy, kto wesprze projekt odpowiednio dużą ilością funduszy, może oddać do przeróbki swojego Gameboya. Wydaje się jednak, że mało kto uważa ten pomysł za trafiony - jak na razie zebrano niecałe 400 dolarów z 2400 potrzebnych. Sami oceńcie, czy projekt w ogóle wart jest zachodu.

Gameboy Analog Filter demo by Works Limited

Źródło: technabob.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.