Jak zablokować uciążliwe programy w Windows?

Często zdarza się, że uruchamiające się w tle aplikacje obciążają i spowalniają system. Na szczęście najbardziej zasobożerne programy da się  zablokować, oszczędzając masę pamięci RAM i zasoby procesora.

Znak STOP (Fot. SXC)
Znak STOP (Fot. SXC)
Przemysław Muszyński

Często zdarza się, że uruchamiające się w tle aplikacje obciążają i spowalniają system. Na szczęście najbardziej zasobożerne programy da się  zablokować, oszczędzając masę pamięci RAM i zasoby procesora.

Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem problemu zbędnych aplikacji jest Menedżer Zadań wywoływany za pomocą trzech czarodziejskich klawiszy (Alt + Ctrl + Delete). Niestety, nie zawsze to wystarcza.

Część programów ma bowiem tendencję do automatycznego wznawiania się. Wówczas należy zastosować jedno z bardziej wyrafinowanych narzędzi.

Programów służących do tego jest na rynku kilka i w zasadzie każdy komputerowy ekspert potrafi wymienić od ręki pięć albo sześć. Laikom natomiast warto polecić Appadmina.

Raz, że został on wydany na licencji freeware, czyli jest dostępny za darmo, dwa - charakteryzuje się bardzo przyjaznym i przejrzystym interfejsem.

Aby zablokować aplikację, należy znaleźć uruchamiający ją plik (.exe, .bat, .req, .cmd itp.), a następnie umieścić na liście programu.

Robi się to, przeciągając plik z folderu do programu lub korzystając z przycisku Add. W wypadku części aplikacji wystarczy przeciągnąć prowadzące do nich skróty np. z pulpitu.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/09/appadmin2.jpg)

Kolejnym krokiem jest kliknięcie przycisku Restart Explorer, co jest wymagane, by program zaczął wykonywać swoje funkcje.

Unieruchomione aplikacje można ponownie odblokować bądź to ręcznie, klikając w uruchamiające je pliki, bądź to wybierając je z listy stworzonej przez Appadmina (Run Selected). Można je też usunąć z czarnej listy, wybierając Delete.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/09/appadmin3.jpg)

Warto pamiętać, że wielu programów zwyczajnie nie da się wyłączyć, ponieważ są przed tym chronione. W pierwszej kolejności do takich zalicza się wszelkie systemy bezpieczeństwa: firewalle, antywirusy, filtry sieciowe.

Źródło: NirmalTV

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.