Jak zablokować uciążliwe programy w Windows?

Znak STOP (Fot. SXC)
Znak STOP (Fot. SXC)
Przemysław Muszyński

21.09.2010 17:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Często zdarza się, że uruchamiające się w tle aplikacje obciążają i spowalniają system. Na szczęście najbardziej zasobożerne programy da się  zablokować, oszczędzając masę pamięci RAM i zasoby procesora.

Często zdarza się, że uruchamiające się w tle aplikacje obciążają i spowalniają system. Na szczęście najbardziej zasobożerne programy da się  zablokować, oszczędzając masę pamięci RAM i zasoby procesora.

Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem problemu zbędnych aplikacji jest Menedżer Zadań wywoływany za pomocą trzech czarodziejskich klawiszy (Alt + Ctrl + Delete). Niestety, nie zawsze to wystarcza.

Część programów ma bowiem tendencję do automatycznego wznawiania się. Wówczas należy zastosować jedno z bardziej wyrafinowanych narzędzi.

Programów służących do tego jest na rynku kilka i w zasadzie każdy komputerowy ekspert potrafi wymienić od ręki pięć albo sześć. Laikom natomiast warto polecić Appadmina.

Raz, że został on wydany na licencji freeware, czyli jest dostępny za darmo, dwa - charakteryzuje się bardzo przyjaznym i przejrzystym interfejsem.

Aby zablokować aplikację, należy znaleźć uruchamiający ją plik (.exe, .bat, .req, .cmd itp.), a następnie umieścić na liście programu.

Robi się to, przeciągając plik z folderu do programu lub korzystając z przycisku Add. W wypadku części aplikacji wystarczy przeciągnąć prowadzące do nich skróty np. z pulpitu.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/09/appadmin2.jpg)

Kolejnym krokiem jest kliknięcie przycisku Restart Explorer, co jest wymagane, by program zaczął wykonywać swoje funkcje.

Unieruchomione aplikacje można ponownie odblokować bądź to ręcznie, klikając w uruchamiające je pliki, bądź to wybierając je z listy stworzonej przez Appadmina (Run Selected). Można je też usunąć z czarnej listy, wybierając Delete.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/09/appadmin3.jpg)

Warto pamiętać, że wielu programów zwyczajnie nie da się wyłączyć, ponieważ są przed tym chronione. W pierwszej kolejności do takich zalicza się wszelkie systemy bezpieczeństwa: firewalle, antywirusy, filtry sieciowe.

Źródło: NirmalTV

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)