Jakie zwierzę drzemie w Twoim wnętrzu? [wideo]

Czasami pojawiają się gadżety, które nie są zbyt użyteczne, ale po prostu robią coś fajnego. Do takich zdecydowanie należy instalacja pewnej polskiej artystki, robiąca z każdego obserwatora hybrydę zwierzęcia i człowieka. Brzmi może dziwacznie, lecz wygląda naprawdę ciekawie.

Jakie zwierzę drzemie w Twoim wnętrzu? [wideo]
Grzegorz Nowak

Czasami pojawiają się gadżety, które nie są zbyt użyteczne, ale po prostu robią coś fajnego. Do takich zdecydowanie należy instalacja pewnej polskiej artystki, robiąca z każdego obserwatora hybrydę zwierzęcia i człowieka. Brzmi może dziwacznie, lecz wygląda naprawdę ciekawie.

Sztuka nowoczesna czasem przyjmuje interesujące formy, które trafiają w gusta gadżetomaniaków. Pamiętacie japońskie techno-rzeźby, dziwaczne kreacje z łańcuchów rowerowych albo wyjątkowo niewygodne meble? Tym razem mamy jednak do czynienia z interaktywną sztuką.

Instalacja została stworzona przez Karolinę Sobecką, artystkę mieszkająca i działającą w Nowym Jorku. Przy użyciu weneckiego lustra, ekranu LCD oraz otwartego oprogramowania, takiego jak FaceTracker, Unity3d, openFrameworks, Blender3d oraz ofxFaceTracker, udało jej się stworzyć niesamowitą wizualizację. Wystarczy stanąć przed lustrem, żeby poczuć się jak bóg starożytnych Egipcjan albo efekt nieudanego eksperymentu genetycznego.

Instalacja nosi nazwę "All the Universe is Full of the Lives of Perfect Creatures" i sposób jej działania możecie zobaczyć poniżej. Jak zapewnia autorka, z perspektywy osoby stojącej przed lustrem głowa zwierzęcia dokładnie zastępuje ludzką.

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.