Niesamowite techno-rzeźby japońskiego artysty

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, jak czują się bohaterowie filmów anime otoczeni robotami, powinniście obejrzeć prace zaprezentowane w jednej z galerii w Tokio. Realistyczne roboty i krzyżówki zwierząt z maszynami to znak rozpoznawczy Yasuhito Udagawy.

Fot. Gizmag.com
Fot. Gizmag.com
Maciek Kurek

23.01.2012 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, jak czują się bohaterowie filmów anime otoczeni robotami, powinniście obejrzeć prace zaprezentowane w jednej z galerii w Tokio. Realistyczne roboty i krzyżówki zwierząt z maszynami to znak rozpoznawczy Yasuhito Udagawy.

Artysta, znany również jako Shovelhead, zasłynął jakiś czas temu nietypowym zleceniem wykonanym dla jednej z firm produkujących części rowerowe. Łącząc przerzutki, szczęki hamulcowe, wielotryby, amortyzatory i inne komponenty, zbudował dwa roboty, wysokie na 40 cm.

Obraz
Obraz

Kolejny popis kunsztu Shovelheada mieli okazję podziwiać goście wystawy poświęconej artyście. Prace zaprezentowane w tokijskiej galerii iRex urzekają jakością wykonania. Każdy z robotów jest dopracowany w najmniejszym detalu i zaskakuje pomysłowością twórcy. Duże oczy i sympatyczny wygląd niektórych z nich mogą kojarzyć się z postaciami z gry Machinarium.

Fot. Gizmag.com
Fot. Gizmag.com

Historia Yasuhito Udagawy jest równie ciekawa, co rzeźb, które tworzy. W latach 90. artysta pracował jako sprzedawca. W 1995 roku firma, która go zatrudniała, ogłosiła upadłość. Yasushito zdecydował, że zamiast szukać kolejnej pracy, uczyni swoje hobby głównym źródłem utrzymania.

Dziś jego prace można kupić za równowartość 4 – 5 tys. zł, co nie jest wygórowaną ceną jak na sztukę nowoczesną. Więcej zdjęć z tokijskiej wystawy artysty możecie zobaczyć na tej stronie.

Źródło: Gizmag

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.