Japonia chce kolonizować Księżyc w 2020 roku

Japońskie plany podboju Kosmosu są coraz odważniejsze. Nie tak dawno słyszeliśmy o pomysłach wysłania humanoidalnych robotów na Księżyc, teraz okazuje się, że Japończycy chcą wybudować dla robotów całą bazę na Księżycu. Wszystko ma działać już w 2020 roku.

Japonia chce kolonizować Księżyc w 2020 roku
Paweł Żmuda

28.05.2010 | aktual.: 11.03.2022 14:34

Japońskie plany podboju Kosmosu są coraz odważniejsze. Nie tak dawno słyszeliśmy o pomysłach wysłania humanoidalnych robotów na Księżyc, teraz okazuje się, że Japończycy chcą wybudować dla robotów całą bazę na Księżycu. Wszystko ma działać już w 2020 roku.

Częścią projektu jest budowa bezzałogowej bazy zasilanej energią słoneczną w pobliżu południowego bieguna Księżyca. Humanoidy mają dotrzeć na Księżyc już w 2015 roku, ale ze względu na problemy finansowe, baza powstanie dopiero pięć lat później.

Humanoidy wyposażone w panele słoneczne, sejsmografy, kamery HD i sprzęt potrzebny do badań próbek skalnych, będą mogły oddalać się od bazy o około 100 kilometrów.

Japońscy naukowcy uważają, że konstrukcja bazy na Księżycu jest konieczna do dalszej eksploracji naszego Układu Słonecznego. Przewidywany koszt budowy jednego robota to ponad 10 milionów dolarów. Miejmy nadzieję, że finanse nie staną na przeszkodzie i jeśli będzie trzeba inne agencje kosmiczne pomogą specjalistom z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Źródło: cnet

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.