JBL Link Bar – soundbar z Google TV i Google Assistant

JBL Link Bar – soundbar z Google TV i Google Assistant

Soundbar JBL Link Bar
Soundbar JBL Link Bar
Łukasz Michalik
24.08.2018 09:55, aktualizacja: 09.03.2022 09:13

Co wyjdzie ze współpracy Google’a i producenta sprzętu audio, marki JBL? Zapowiedziany podczas konferencji Google I/O sprzęt – innowacyjny soundbar z Androidem TV – właśnie trafił na rynek.

Kilka miesięcy temu, podczas konferencji Google I/O, Google poinformowało o nawiązaniu współpracy z marką JBL. Efektem wspólnych prac jest nietypowy soundbar. Urządzenie stanowi połączenie sprzętu audio niezłej jakości z odtwarzaczem sieciowym, korzystającym z platformy Android TV, i wparciem asystenta głosowego.

Soundbar o nazwie JBL Link Bar wprowadza w kategorii głośników do telewizora nową jakość. Wynika to z faktu, że urządzenie jest nie tylko zestawem nagłośnieniowym, ale oferuje kilka dodatkowych funkcji, znacznie rozszerzających jego możliwości.

Soundbar JBL Link Bar
Soundbar JBL Link Bar

Google TV i Google Assistant

Przede wszystkim jest niezależne od telewizora – może działać autonomicznie, pełniąc rolę inteligentnego głośnika z Google Assistant. Możemy zatem poprosić go o uruchomienie telewizora, włączenie świateł, wybór konkretnego filmu z oferty Netfliksa…

Możliwości są nieograniczone, a zalety sprzętu widoczne tym bardziej, że do cieszenia się funkcjami smart wystarczy nawet tani, prosty telewizor – dodatkowe możliwości są bowiem zapewniane przez platformę Android TV.

JBL LINK BAR powered by Android TV

Soundbar w dobrej cenie

Warto przy tym podkreślić, że atutem subwoofera JBL Link Bar są nie tylko oferowane funkcje, ale i sam sprzęt audio. W specyfikacji soundbara znajdziemy informację o 100-watowych głośnikach i możliwości bezprzewodowej współpracy z 200-watowym subwooferem. Do tego dochodzi bogactwo interfejsów – poza modułem Bluetooth i Wi-Fi soundbar jest wyposażony w gniazdo RJ-45, wejście optyczne i trzy gniazda HDMI.

W przedsprzedaży cena soundbara wynosi 400 dolarów, czyli nieco ponad 1500 zł. Gdy zestawimy to z możliwościami sprzętu, stosunek możliwości do ceny prezentuje się całkiem zachęcająco. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że Asystent Google’a rozumie już po polsku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)