Jest szansa na Hawk Eye w footballu

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej znana jest ze swojej niechęci do nowych technologii. Wprowadzenie pięciu sędziów to zwiastun nowego. Czy FIFA pójdzie o krok dalej i technologia Hawk Eye stanie się standardem?

Fot. Ubergizmo.com
Fot. Ubergizmo.com
Kamil Nowotnik

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej znana jest ze swojej niechęci do nowych technologii. Wprowadzenie pięciu sędziów to zwiastun nowego. Czy FIFA pójdzie o krok dalej i technologia Hawk Eye stanie się standardem?

Podobno błędy sędziowskie to element sportu, ot taki specyficzny urok. Kolejna zmienna, niemożliwa do przewidzenia w spektaklu, jakim jest mecz piłkarski. Jednak gdy w grę wchodzą olbrzymie pieniądze, a taka sytuacja ma miejsce w wielkim footballu, wypadałoby, aby inwestycja w drużynę procentowała jej sukcesami, te zaś z kolei mają przełożenie na zysk w postaci kolejnych zer na koncie właściciela.

By wyeliminować błędy ludzkie, inne dyscypliny sportowe, takie jak tenis, wprowadziły możliwość zapoznania się sędziego z powtórką. Hawk Eye, bo o nim mowa, to system kamer rozstawionych wokół boiska. Na podstawie zapisu z nich komputer generuje obraz, który ukazuje trajektorię lotu piłki. Podobny system, choć nazwany goal-line, ma być testowany przez FIFA 2 czerwca podczas towarzyskiego meczu Anglii z Belgią.

Fot. naszglupota.pl
Fot. naszglupota.pl

Nie chce mi się wierzyć, że w XXI wieku ktoś będzie testował, czy profesjonalna kamera działa poprawnie i dobrze filmuje 22 dorosłych facetów w krótkich spodenkach i nowych butach. Być może to całe filmowanie to do... Monty Pythona.

Źródło: Ubergizmo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.