Jeszcze nigdy nie miałem takiej ochoty na jazdę kolejką górską [wideo]

Rollercoaster zaprojektowany przez wynalazcę - Thomasa Caseya - niestety nie został jeszcze wybudowany w skali 1:1, ale już teraz potrafi wywołać szybsze bicie serca.

Jeszcze nigdy nie miałem takiej ochoty na jazdę kolejką górską [wideo]
Marek Maruszczak

Rollercoaster zaprojektowany przez wynalazcę - Thomasa Caseya - niestety nie został jeszcze wybudowany w skali 1:1, ale już teraz potrafi wywołać szybsze bicie serca.

Jeżeli projekt zostanie zrealizowany (mam taką nadzieję), to przed zajęciem miejsca każdy miłośnik ekstremalnej rozrywki powinien dostać płaszcz chroniący przez treściami żołądkowymi współpasażerów.

Rollercoaster nosi całkiem trafną nazwę - Pierścienie Saturna. Każdy z pasażerów, niezależnie od tego, w którym kręgu zajmie miejsce, doświadczy dwunastu pełnych obrotów (chyba że wypadnie).

Dobrze, że projektanci atrakcji do parków rozrywki nie ograniczają się wyłącznie do zwiększania prędkości i wysokości kolejek górskich. Taki rollercoaster przemawia do mojej wyobraźni nawet bardziej niż najszybsza na świecie kolejka Ferrari. Zastanawiam się tylko, w jaki sposób pasażerowie dostają się do środkowego pierścienia.

Źródło: Neatorama

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.