Jo-Jo-wa empetrójka

Połączenie popularnego Jo-Jo i odtwarzacza plików mp3 wbrew pozorom wcale nie jest bezsensowne.  To bardzo praktyczne rozwiązanie, które miłośnikom gadżetów i środowiska naturalnego uczynią zadość.  Z przynajmniej dwóch powodów:

mp3
mp3
Katarzyna Kieś

Połączenie popularnego Jo-Jo i odtwarzacza plików mp3 wbrew pozorom wcale nie jest bezsensowne.  To bardzo praktyczne rozwiązanie, które miłośnikom gadżetów i środowiska naturalnego uczynią zadość.  Z przynajmniej dwóch powodów:

  1. Można słuchać ulubionej muzyki, nie martwiąc się o naładowanie baterii, ponieważ energię elektryczną do zasilenia odtwarzacza uzyskuje się z kręcenia gadżetem - tak jak zwykłym Jo-Jo.
  1. Odpada niepokój o to, czy kiedy przyjdzie ochota na odcięcie się od dźwięków świata zewnętrznego, przypadkiem nie okaże się, że puste baterie pokrzyżują plany.

I jest jeszcze powód trzeci: prąd jest za* free, *w dodatku pozyskany ekologiczną metodą.

Empetrójkę w stylu Jo-Jo opracował Nicolas Cinguino - francuski projektant, który stara się, by wymyślane przezeń produkty spełniały założenia holizmu. Bo świat jest całością i nawet urządzenia mają to potwierdzać.

Pomysł praktyczny i innowacyjny. Z małym ale:

... jak długo będzie można słuchać muzyki, wykorzystując prąd powstały podczas ruchu tej elektronicznej zabawki?

Źródło: The Design Blog

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.