Już nigdy nie przejmuj się słabą baterią. Power banki do 50 zł

Baterie w smartfonach nie starzeją się najlepiej. Z czasem niestety ich pojemność ulega pogorszeniu. A to wiąże się z krótszym czasem działania. Nie ma chyba gorszej rzeczy, niż padająca bateria w trasie lub przed ważną rozmową. Zamiast panicznie szukać kontaktu, możemy zaopatrzyć się w power bank. Nie musimy od razu kupować dużych urządzeń – w razie nagłej potrzeby, wystarczy mniejszy, a do tego tańszy. Oto power banki, za które wydamy mniej niż 50 zł.

Już nigdy nie przejmuj się słabą baterią. Power banki do 50 zł
Źródło zdjęć: © Pixabay/rawpixel
Grzegorz Burtan

Żeby mieć pewność co do własnego źródła energii, zawsze musimy trzymać je blisko siebie. Dlatego możemy zaopatrzyć się w power bank, który jednocześnie wygląda jak brelok. Wystarczy dopiąć go do kluczy i już nigdy nie opuścimy mieszkania lub domu bez awaryjnej ładowarki. Oczywiście musimy pamiętać o dwóch rzeczach: ładowaniu samego power banku oraz tym, że jeśli zgubimy klucze – zgubimy i jego. Z powodu swoich rozmiarów, urządzenie ma pojemność około 2000 mAh – to wystarczy, żeby naładować popularne modele smartfonów mniej więcej do połowy pojemności baterii.

W tym segmencie cenowym możemy kupić nie tylko przydatny, ale i estetyczny gadżet. Na rynku dostępne są power banki, które nie muszą wyglądać jak podłużne prostokąty. Mają bardziej wyszukane kształty, które sprawiają, że mogą dobrze komponować się z naszym ubiorem, a my dzięki nim dyskretnie naładujemy nasz sprzęt. Do tego ich pojemność (około 4000 mAh) sprawia, że bez problemu wybawią się z tarapatów, w jakie może wpędzić rozładowana komórka.

Nie każdy jednak na piedestał musi stawiać estetykę. Dla wielu ważniejsze jest, by power bank po prostu ładował. A w niskiej cenie możemy dostać urządzenia o naprawdę sporej pojemności. We wspomnianym wyżej zakresie cenowym są produkty, których pojemność to około 5200 mAh. To już około dwóch pełnych ładowań smartfona. Do tego niektóre modele są wyposażone w latarkę LED – jeśli będziemy w lesie lub na koncercie, taka funkcja to duże ułatwienie w momencie podpinania.

Niezależnie od tego, czym kierujemy się przy wyborze power banków, musimy pamiętać o jednym – dopasowaniu jego pojemności do naszych potrzeb. Ci, którzy korzystają ze smartfonu głównie po to, by dzwonić, mogą zdecydować się na mniejszą pojemność urządzenia. A dla tych, którzy traktują telefon jak multimedialny kombajn, do tego są często w rozjazdach, radzimy zaopatrzyć się w potężniejszy sprzęt. Nawet z niewielką dopłatą.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.