Kalifornia. Roboty zastąpią dostawców na Uniwersytecie Purdue

Kalifornia. Roboty zastąpią dostawców na Uniwersytecie Purdue

Kalifornia. Roboty zastąpią dostawców na Uniwersytecie Purdue
Bolesław Breczko
10.09.2019 17:19, aktualizacja: 09.03.2022 08:57

Małe, jeżdżące roboty Starship Technologies będą rozwizić posiłki na terenie kalifornijskiego uniwersytetu Purdue w San Francisco.

Na kampusie Uniwersytetu Purdue pracę zaczęło 30 robotów. Dostarczają posiłki ze współpracujących restauracji. Według Starship Technologies roboty mają "zaoszczędzić czas i ograniczyć stres mieszkańcom i pracownikom kampusu".

Starship robot delivers to Mitch Daniels

W praktyce roboty na pewno zaoszczędzą na pensjach dla kurierów dostarczających jedzenie. Koszt jednej dostawy robotem Starship Technologies to zaledwie 1,99 dolara. Dostawcy (ludzcy) w Stanach Zjednoczonych zarabiają natomiast pomiędzy 10 a 15 dolarów na godzinę. Aby dorównać robotom, ludzie musieli, by dostarczać od 5 do 7 posiłków na godzinę, czyli jeden co 9-12 minut.

Starship Technologies, która powstała w Stanach Zjednoczonych, rozszerza swoją działalność na inne kraje. Do 2019 roboty dostarczyły 100 tysięcy posiłków i przesyłek.

Roboty-dostawcy Starship Technologies mogą przewozić ładunki o wadze do 9 kg i mogą dostarczać je w obszarze o promieniu 6 km. Roboty korzystają zarówno z kamer, jak i GPS do nawigowania ulic. Mogą pokonywać krawężniki, przejeżdżać przez ulicę i jeździć w każdych warunkach pogodowych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)