Kamera dla iPada już wkrótce!

Kamera dla iPada już wkrótce!
Krzysztof Cyło

08.06.2010 11:40, aktual.: 11.03.2022 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu wytykało tabletowi Apple brak kamery jako jeden z największych mankamentów. Już niebawem ta sytuacja ulegnie zmianie.

Wielu wytykało tabletowi Apple brak kamery jako jeden z największych mankamentów. Już niebawem ta sytuacja ulegnie zmianie.

Nie, kamery nie przygotował gigant z Cupertino. Nie była ona elementem prezentacji WWDC10. Prototyp urządzenia zaprezentowała mało znana firma, PhotoFast. Ich gadżet wywołuje sporo emocji, zatem możliwe, że o producencie będzie jeszcze głośno.

Jak widać na załączonym zdjęciu – kamera iPada to w rzeczywistości Microsoft LifeCam. Jest to jednak dopiero wczesna wersja. Finalny produkt będzie wyglądał inaczej. Póki co, powinno nas interesować, że nie została ona wpięta do USB, a właśnie portu tabletu.

Gadżet wzbogaci iPada o kilka przydatnych funkcji. Najważniejszą będą oczywiście wideokonferencje (drogą aplikacji IM). Wielu zadowoli również możliwość robienia zdjęć i zapisywania ich w pamięci tabletu.

Wbrew temu, co jest napisane pod kamerką (patrz zdjęcie), nie będzie ona oferowała rozdzielczości 200Mpix. Po odcięciu dwóch zer otrzymamy właściwy parametr produktu.

PhotoFast iPad Webcam zadebiutuje jeszcze w tym roku.

To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem producent równocześnie pracuje nad tunerem TV dla tabletu Apple. Mam nadzieję, że wkrótce poznamy jakieś szczegóły projektu.

Źródło: CrunchGear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)