Kamera internetowa w protezie oka

Tanya Vlach artystka z San-Francisco, która straciła oko w wypadku samochodowym, szuka inżynierów, którzy umieszczą małą kamerę w jej sztucznym oku.

Kamera internetowa w protezie oka
Marek Maruszczak

18.11.2008 07:30

Tanya Vlach artystka z San-Francisco, która straciła oko w wypadku samochodowym, szuka inżynierów, którzy umieszczą małą kamerę w jej sztucznym oku.

Obraz

Lekarz, z którym Tanya skonsultowała swój pomysł nie wyraził sprzeciwu. Teraz artystka czeka na propozycje od gotowych podjąć się tego projektu inżynierów.

Sama proponuje kilka rozwiązań, jakie miałyby być zastosowane w elektronicznym oku. Między innymi miałaby to być zoom zsynchronizowany z mruganiem.

Jej apel doczekał się wielu odpowiedz. Na ten temat wypowiedział się między innymi inżynier Intel’a. Uważa on, że zbudowanie takiego „gadżetu” jest jak najbardziej możliwe. Bezprzewodowa kamera mogłaby np. przesyłać obraz do smartfona. Poza nagrywaniem, można by w ten sposób uruchomić przekaz na żywo.

Takie rozwiązanie otwiera wiele nowych możliwości, łącznie z dosłownie „nowym spojrzeniem” na reality show.

Tanya sama siebie nazywa SF-geekiem. Dlatego jak na razie jesteśmy za. Będziemy jednak uważnie przyglądać się postępom projektu. Oby nie okazało się, że znajdą się naśladowcy, którzy nie będą chcieli czekać na wypadek samochodowy.

Reality show, szpiegowanie, możliwości jest wiele, a do czego wy wykorzystalibyście oko-kamerę?

Źródło: EngadgetDaily NewsTanya Vlach

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.