Kamera Sony z wbudowanym projektorem

Kamera Sony z wbudowanym projektorem

(fot. sony.com)
(fot. sony.com)
Marcin Honkisz
06.04.2012 19:30

HXR-NX30 to najnowszy model kamery, którą zapowiada Sony. Nie byłoby w niej nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że producent wbudował w nią projektor.

HXR-NX30 to najnowszy model kamery, którą zapowiada Sony. Nie byłoby w niej nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że producent wbudował w nią projektor.

Kamera wyposażona została w obiektyw Vario Sonnar T, który pozwala na uzyskanie ogniskowych 26 – 260 mm (ekwiwalent 35 mm). Producentem jest Carl Zeiss. Jest to obiektyw zamontowany na stałe, przez co kamera raczej nie może uchodzić za urządzenie profesjonalne.

W nowym produkcie Sony wykorzystało technologię Balanced Optical SteadyShot, w której zarówno optyka, jak i sensor poruszają się w celu minimalizacji drgań ręki operatora.

Zastosowana matryca CMOS ma niewielki rozmiar – tylko ok. 1/3 cala. Pozwala na rejestrację obrazu o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z maksymalną prędkością 60 kl./s. Materiał zapisywany jest w formacie AVCHD. Za dobrą jakość dźwięku odpowiada zestaw mikrofonowy podłączany przez XLR.

HXR-NX30 (NXCAM Palm Sized Camcorder) NTSC version

Wbudowana pamięć o rozmiarze 96 GB pozwala na nagranie ok. 9 godzin materiału HD. Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą kart SD lub Pro Stick Duo.

Najistotniejszą zaletą nowej kamery jest jednak to, że został w nią wbudowany projektor. Pozwala on na osiągnięcie obrazu o przekątnej 100 cali z odległości 5 m. Sony nie podaje jednak najważniejszych parametrów, czyli kontrastu i jasności. Jednak sądząc po rozmiarach projektora, nie należy oczekiwać cudów.

Kamera ma pojawić się na rynku w czerwcu. Sugerowana cena detaliczna to ok. 2600 dol. Sporo, jak za kamerę o takich parametrach. A znaczne podnoszenie ceny z uwagi na bonus, jakim jest projektor, raczej nie jest zbyt sensowne.

Źródło: the verge.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)