Kamień za 60 zł - Thinking Egg II. Nietypowa zbiórka na Kickstarterze

  • Kup pan cegłę – mawiali polscy chuligani w latach 50. Historia lubi się powtarzać, choć tym razem jako farsa. W internecie zainicjowano zbiórkę, dzięki której można kupić sobie kamień.
Kamień za 60 zł - Thinking Egg II. Nietypowa zbiórka na Kickstarterze
Łukasz Michalik

27.03.2021 | aktual.: 08.03.2022 14:12

Trend pod nazwą slow life stał się w czasach pandemii wyjątkowo atrakcyjny. Twórcy jednej ze zbiórek, uruchomionych na platformie crowdfundingowej Kickstarter, postanowili nawiązać do niego w nietypowy sposób, sprzedając… kamienie o nazwie Thinking Egg II.

Rzecz jasna nie są to zwykłe, polne kamyki. Twórcy postawili na kształt 2-centymetrowego jajka, wykonanego z jadeitu, kwarcowego tygrysiego oka, piaskowca czy kryształu górskiego. Jest także wersja wykonana z damastu. Cena? Od 14 dolarów za jajko kamienne, poprzez 22 dol. za wersję z damastu, po 75 dol. za komplet.

Thinking Egg II
Thinking Egg II

Po co ktokolwiek miałby kupować gładki kamyk? Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia zrobili wiele, aby potencjalni nabywcy byli przekonani, że kupują co wyjątkowego. W opisach przedmiotów nie brakuje marketingowych zaklęć, przedstawiających jajko jako symbol nadziei, życia i dostatku.

Nie brakło także filmów, pokazujących, do czego jajko może się przydać – można je m.in. głaskać, toczyć po stole albo schować do kieszeni.

Thinking Egg II | It's Time To Slow Down

Kampania spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, deklarowane wpłaty - na razie ponad 1,5 mln zł - wielokrotnie przekraczając cel, założony przez organizatorów, a nad jej fenomenem pochyliły się tak szacowne tytułu, jak choćby Forbes.

Zbiórka wydaje się ciekawym przykładem tego, że sprzedać można wszystko, a znaczenie ma nie tyle sam towar, co towarzysząca mu, atrakcyjna opowieść.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.